Akşener'den 'İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na devlete karşı çıkmaktan soruşturma açıldı' iddiası

İmamoğlu'na soruşturma açıldığını öne süren Akşener, liyakat vurgusunda bulundu

Akşener'den 'İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na devlete karşı çıkmaktan soruşturma açıldı' iddiası

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Kanal İstanbul projesine karşı çıktığı için soruşturma açıldığını öne sürdü.

Fox TV'de canlı yayın konuğu olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Sayın Abdülhamit Gül’ün açıklamalarını dinledim inşallah dediğini yapar ama Sayın İmamoğlu’na Kanal İstanbul’a karşı çıktığı için devlete karşı çıkmaktan soruşturma açıldı. Soruşturmanın özelliği şu: Devletin projesine karşı çıktığı için bölücülük yapmakla suçlanıyor. Bütün bunlar nedir? Bütün bunlar sistemin tartışılmadığı, yamalı bohçaya döndüğü sistemin getirdiği sonuçlar" dedi.

Berat Albayrak’ın istifasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener şöyle devam etti:

“Özne bir zihniyetin cisimleşmiş haliydi. Bütün eğitiminin maliyeyle alakası olmaması, hiçbir tecrübesi olmaması, sadece tek vasfının Erdoğan’ın damadı olmasının Türkiye’nin ekonomisine hakim olması. 27 saat içinde dolar 1 lira düştü. Türkiye’nin dolar cinsinden borcundan bir lira şeklinde düştüğü zaman ne oluyor? 1 milyon dolar borcu olan sanayicinin 1 milyon lira kazancı oldu. Bu zihniyeti toptan gönderdiğimiz zaman ekonomi ne olur? Ben Erdoğan’ın yerinde olsam buradan çok büyük bir ders çıkarırdım. Zihniyetimi değiştirmek için bir ders çıkarırdım. Şimdi bir demokrasi tam ve kamil işletmesi lazım. Hukukun üstünlüğünü tam anlamıyla gerçekleştirmesi lazım. Adaletin hiç eksiksiz uygulanması lazım. Kurumlarımızın saygınlığının yeniden yerine konması lazım. Liyakatin, şeffaflığın öne çıkması lazım ki yatırımcı geldin."

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2020, 18:42

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER