AKP’nin anketlerine göre İstanbul’da ‘Evet’ oyları yüzde 50’yi geçmiyor

AKP, referanduma on gün kala çalışmaları İstanbul'da yoğunlaştırma kararı aldı

AKP’nin anketlerine göre İstanbul’da ‘Evet’ oyları yüzde 50’yi geçmiyor

Anayasa değişikliği referandumu için yapılan anketlerde, İstanbul’da ‘Evet’ oylarının yüzde 50’yi geçemediği öne sürüldü.

Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre, AK Parti strateji ekibinin il anketlerinin değerlendirildiği son toplantısında, İstanbul'da CHP'nin güçlü olduğu ilçelerde ‘Hayır' oylarının yüzde 80'e ulaştığı, AK Parti'nin güçlü olduğu ilçelerde ise ‘Evet' oylarının yüzde 50 dolayında olduğu kaydedildi. Bunun üzerine parti yönetiminin, referanduma on gün kala çalışmaları İstanbul'da yoğunlaştırma kararı aldığı belirtiliyor.

Anketlerde, İzmir'de açık ara ‘Hayır' oylarının önde olduğu, Ankara'da ise ‘Evet' oylarının artışa geçtiği saptaması yapıldı. İç Anadolu bölgesinde Kayseri, Yozgat, Niğde, Nevşehir ve Çankırı'da yüzde 65'in üzerinde olduğu ifade edilirken, Konya'da ‘Evet' oylarının beklenenden daha az bir oranda seyrettiği belirtildi.

Karadeniz bölgesindeki illerde ‘Evet' oyları, Ege ve Akdeniz bölgelerindeki sahil kentlerinde ise ‘Hayır' oyları önde. Doğu Anadolu bölgesinde Erzurum dışındaki illerde ‘Evet' ve ‘Hayır' oylarının başabaş gittiği, Erzurum'da ise ‘Hayır' oylarının düşük kaldığı değerlendirmesi yapılırken, Güneydoğu bölgesindeki illerde ise ‘Hayır'ın önde olduğu ifade ediliyor.

Yine anketlere göre Diyarbakır'da ‘Evet' oyları yüzde 50'nin üzerine çıkamazken, Siirt, Şırnak ve Hakkari'de ‘Hayır' oyları açık ara önde.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER