AKP’li Külünk: Fetret dönemi bitti, Türkiye dünyanın stratejik enerji merkezi olacak

AKP’Lİ Külünk, Türkiye’nin dünyadaki en önemli enerji merkezi olacağını öne sürdü

AKP’li Külünk: Fetret dönemi bitti, Türkiye dünyanın stratejik enerji merkezi olacak

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Müstakil Sanayiciler ve İş adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi'nde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Afrin operasyonunun Türkiye için bir dönüm noktası olacağını savunan Külünk, "Afrin operasyonu bittiğinde biz, önümüzdeki 100 yıllık tehdidi ortadan kaldırmış olacağız. Elhamdülillah fetret dönemi bitti, şimdi yükselişteyiz" dedi.

Külünk, sözlerine şöyle devam etti:

Afrin operasyonu, Türkiye’ye yönelik 100 yıllık bir tehdidi ortadan kaldırılacak. Bundan sonra hazırlanın Türkiye dünyanın en stratejik enerji merkezi olacak. Türkiye dünyanın en stratejik ticaret ve lojistik üssü olacak. Bu açıdan İzmir en şanslı şehirlerden biri olacak, Türkiye tarım devi olacak, kaçınılmaz bir şekilde ve yeri geldiğinde Türkiye 500 milyar dolar ihracatı da konuşacak, gelecekte ise 1 trilyon dolar ihracatı da konuşacak. Şimdi bu Türkiye ortaya çıkarken, siyasal sistemi güçlü, iktisadi yapısı güçlü ve askeri yapısı güçlü, öte yandan gücünü de insandan alan bir noktaya doğru gidiyor. Ben kader programının işleyişine bakarım, milletlerin de kaderi vardır. Elhamdülillah fetret dönemi bitti, şimdi yükselişteyiz."

Demokrat Haber’e Destek Olmak İster misiniz? EVET - HAYIR

YORUM EKLE