AKP'nin seçim vaadi: OHAL'i kaldıracağız

AKP, en çok sorun edilen konuları “OHAL, Ekonomi ve Demokrasi” olarak saptadı

AKP'nin seçim vaadi: OHAL'i kaldıracağız

AKP’nin 24 Haziran seçimleri için nasıl bir yol izleyeceği ve seçim kampanyasında kullanacağı argümanlar  belli olmaya başladı.

Kampanyada OHAL'in kaldırılacağı mesajı verilecek

AKP yönetimi, seçmenlerin en çok şikayetçi oldukları konuları muhalefetin sık sık gündeme getirdiği olağanüstü hal (OHAL), ekonomi ve demokrasi olarak belirledi.

Kampanyada, OHAL uygulamasının gerekçeleri, partinin demokrasiden uzaklaşıp, devletçi politika izlediği iddiaları, ekonomideki kırılganlık gibi konularla ilgili çaba sarf edilecek. Meclis çoğunluğunu kaybetmemek için “Hem Erdoğan’a hem AKP’ye oy verilmesi” için özel olarak çalışma yapılacak.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre, AKP’nin yaptırdığı araştırmalarda, seçmen üç konuda sorun olduğunu düşünüyor ve endişe dile getiriliyor.

“OHAL uygulaması, alınan kararlarla demokrasiden uzaklaşıldığı, partinin kuruluş ilkelerine aykırı devletçi bir politika izlediği ve yapılan düzenlemelere rağmen ekonomideki kırılganlığın giderilemediği” şeklinde belirlenen sorunlu başlıklar için ayrı çalışma yapılıyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın son iki hafta içerisinde “Seçimlerden sonra daha fazla demokrasi ve yargın bağımsızlığı konusunda” yaptığı vurguların kaynağının da bu araştırmalar olduğu belirtiliyor.

Kampanya boyunca, “AKP’nin kuruluş ilkelerine sadık olduğu, ancak FETÖ, PKK ve IŞİD ile mücadele nedeniyle zorunlu kısıtlamalara gidildiği, OHAL’ın kaldırılacağı, partinin devletçi politika izlemediği, sadece devleti korumak için karar almak zorunda kaldığı” tezleri işlenecek.

Seçmenin AKP’den uzaklaşmasını önlemek için partinin 16 yıl boyunca attığı adımlar ve aldığı kararlardan örnekler verilecek. Yaşanan dönemin olağanüstü olduğu için bazı sınırlandırmalar getirildiği ve bunun geçici olacağı vurgusu yapılacak.

AKP, ekonomide alınan kararların sonuçlarının önümüzdeki aylarda görüleceği ve sorunların aşılacağı mesajı da verecek.

Haberin tamamı burada.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 22:42

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
zahit
zahit - 2 yıl Önce

keşke seçim kararı almadan önce kaldırsaydınız bu saaten sonra kimse size inanmaz artık

SIRADAKİ HABER