AKP'nin engelli aday adayı 'Bizimle dalga geçtiler' diyerek istifa etti

AKP'den milletvekili aday adayı olan engelli Murat Karahemşeri, 'AK Parti engellilere sahip çıkmadı. Bizimle dalga geçtiler' diyerek partisinden istifa etti

AKP'nin engelli aday adayı 'Bizimle dalga geçtiler' diyerek istifa etti

1 Kasım'da yapılacak milletvekilliği seçimi için AKP'den milletvekili aday adayı olan engelli Murat Karahemşeri partisinden istifa etti.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, AKP'nin kendisine engelli olduğu için milletvekilliği görevini layık görmediğini ve kendisiyle dalga geçildiğini söyleyen Murat Karahemşeri, bu nedenle partiden istifa ettiğini belirtti.

"PARTİM BU GÖREVİ ENGELLİ OLDUĞUM İÇİN BANA LAYIK GÖRMEDİ"

Karahemşehri, "Kayıtlı olduğum AK Parti Nazilli ilçe teşkilatındaki üyeliğimden, milletvekili aday adaylığımdan, bütün görevlerden ayrılmaya karar verdim. 2002 yılından bu güne kadar verilen bütün görevlerden kaçmadım. Fakat milletvekili aday adayı oldum. Ama partim bu görevi engelli olduğum için bana layık görmedi" dedi.

"ARTIK ENGELSİZ İNSANLARLA YOLLARINA DEVAM ETSİNLER"

Karahemşehri şunları söyledi:

"Artık AK Parti bundan sonraki işlerinde engelsiz insanlarla yoluna devam etsin. Siz engellileri değersiz gördünüz. Oysa bizler de bu milletin değerli bireyleriyiz. Bundan sonraki mücadelem, onurlu, şerefli gururlu insanların yanında ve engelli bütün arkadaş ve kardeşlerimde benim yanımda olacaklar inanıyorum."

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2015, 13:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

reklam malzemesi yapip kullanicaklardi adam iyi fark etmis hemen u dönüsü yapmis bravo