AKP Kars ve Iğdır'da adaylarını çekti: ‘Sandıktan kaçmaları kötü yönetimlerinin kanıtı’

AKP Kars adayı Ensar Erdoğdu’nun geri çekti

AKP Kars ve Iğdır'da adaylarını çekti: ‘Sandıktan kaçmaları kötü yönetimlerinin kanıtı’

AKP, Cumhur İttifakı kapsamında MHP lehine her Iğdır ve Kars’tan çekildi. HDP'nin Kars Belediyesi Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen, “Sandıktan kaçmaları kötü yönetimlerinin kanıtı” derken, Iğdır Belediyesi Eşbaşkan Adayı Yaşar Akkuş, "Halklarımız bu oyunu bozacak" dedi.

 “Cumhur İttifakı”nın adayı MHP'li Çetin Nazik oldu. Bu durumu değerlendiren HDP'nin Kars Belediyesi Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen, "Bu tamamıyla HDP'nin seçimi kazanmaması için AKP ve MHP'nin bir araya gelmeye zorlanmasıdır. Kars elbette bu tabloyu görecek ve ona göre değerlendirecektir. Kars kentini bu hale getirenlerden mutlaka hesap soracaktır. AKP 5 yıldır bu kentte yaratılan bu kadar kötü hizmet ve suiistimali kollayan bir yaklaşıma girdi. AKP sandıktan da çekilerek bu kötü yönetimin sorumluluğunu da almış oldu" dedi.

‘BİZİM İTTİFAKIMIZ HALKLARLADIR’

AKP'nin adayını çektiği bir diğer kent ise Iğdır oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in MHP ve AKP'ye yaptığı, "Adaylarını teke düşürsünler. Biz de destek vereceğiz" açıklamasının ardından AKP adayını çekerek MHP'nin adayıyla seçime gidiyor.

HDP'nin Iğdır Belediyesi Eşbaşkan adayı Yaşar Akkuş, "Buradaki temel anlayış 'Kürtler kazanmasın da kim kazanırsa kazansın' anlayışıdır. Biz bu oyunu burada yaşayan tüm haklarla birlikte bozacağız ve mutlaka kazanacağız" diye belirtti.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 16:43

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER