AKP'den istifa eden 150 kişi, Gelecek Partisi’ne katıldı

İstifalarla ilgili olarak AKP İl Yönetimi’nden ve İlçe yönetiminden henüz bir açıklama yapılmadı

AKP'den istifa eden 150 kişi, Gelecek Partisi’ne katıldı

AKP'de üst üste gelen istifa haberlerine bir yenisi eklendi. Samsun’da ‘rüşvet’, Terme’de ‘zimmet’ iddialarının ardından AKP'den istifa eden 150 kişi Gelecek Partisi’ne katıldı.

Samsun’da ‘rüşvet’, Terme’de ‘zimmet’ iddiaları gündemden düşmezken, Terme Belediyesi’nde yaşandığı öne sürülen ‘zimmet iddiası’ tartışmaları, belediye ile AKP İlçe Yönetimi’ni ters düşürdü. AKP ilçe yönetiminden 3 isim istifalarını yönetime verdi.

Terme’de yaşanan bu gelişme ‘adeta sır gibi saklanmaya çalışırken’, istifaların belediyedeki zimmet iddialarıyla ilgili AKP İlçe Başkanı Osman Mümin Ertan’ın yaptığı basın açıklamasının yol açtığı öne sürüldü. Zimmet iddiasıyla ilgili soruşturma açmamakla suçlanan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’a yakın isimler olduğu öne sürülen ilçe yöneticilerinden Süleyman Karapıçak, Yaşar Akçay ve Abdullah Ayan’ın, ilçe başkanına tepki olarak istifa ettiği iddia edildi.

AKP İlçe Başkanı Ertan’ın açıklamasında ‘Başkan Kılıç’ı korumadığı ve aralarının iddialar nedeniyle iyi olmadığı da öne sürüldü.

Bu arada istifa eden isimlerden başka 5 ismin daha istifa etmek için harekete geçtiği ancak son anda vazgeçtikleri de öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2021, 22:59

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağcılık solculuk
sağcılık solculuk - 4 hafta Önce

ya bu sol kendini iyi anlatmıyor halka bir kuş düşünün iki kanatlıldır iki kanadınıda kullanamassa uçamaz.bizim halkta sol kominist anlayışı inançsızlık dinsizlik gibi bir algı var.ya kuran a göre sağ sol farklı kavramlar.kuran a göre inanaları sağa inanmayanları sola ayırır bu teolijide böyle ama iktisadi idari yönetimsel olarak dünya literatürüne göre sağ sol farklı kavramlar.dünya litaratüründe sağ sermayeyi sol emeği temsil eder.fransız devriminde ilk meclisinde bir tarafa sağı bir taraf solu temsil ediyor.yani bir müslüman hem dünya literatürüne göre hem sağcı hem solcu olmasında bir beis yoktur.yani hem kapitalist olabilir hem sosyalistte olabilir.sosyalist oldu diye dinden çıkmıyor ki.bunu niye anlatıyoruz bizim ülkenin çoğunluğu müslüman inancına sahip olduğu için bu sağcıların probagandaları sayesinde sol fazla iktidara gelemiyor.ya bir gemi daima sağa yatarsa batar arasıra sola yatıracaksınki dengede dursunki o gemi batmasın.bu sağ sol ikisininde uç noktası sakat ama bir sağ bir sol yapmak geminin hem ilerlemesi hem dengede durmasını sağlar.yani herşeyide fazla abarmıyacaksın kapitalizmde kominizmde diktatör çıkarma potansiyeli çok yükse dengelemek en iyisi.

SIRADAKİ HABER