AKP'den erken seçim açıklaması

Erken seçim olmayacağını söyleyen Akbaşoğlu, Kılıçdaroğlu'nun 'sözde Cumhurbaşkanı' ifadelerine tepki gösterdi

AKP'den erken seçim açıklaması

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, erken seçim tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Akbaşoğlu, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde milletvekilliği seçimi de cumhurbaşkanlığı seçimi de 5 yılda bir yapılır. Erken seçim filan yok. Her şey zamanında yapılacak" dedi.

AKP Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Akbaşoğlu, 4'üncü yargı paketi konusunda çalışmaların devam ettiğini söyleyerek, "Milletin refahını artırmak, istihdamı geliştirmek, özgürlükleri genişletmek, hukukun üstünlüğü prensibi çerçevesinde güvenliği de gözetmek suretiyle 'güçlü ve büyük Türkiye' idealini her alanda gerçekleştirmek için üstün bir gayret gösterildiği" iddiasında bulundu.

ERKEN SEÇİM TARTIŞMASI

Erken seçim tartışmalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Akbaşoğlu, "Erken seçim filan yok. Millet, milletvekillerimize de cumhurbaşkanına da yasama organına da yürütme organına da doğrudan iradesiyle 5 yıl yetki vermiş. Her şey zamanında yapılacak" dedi.

Akbaşoğlu'nun açıklaması şöyle:

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde milletvekilliği seçimi de cumhurbaşkanlığı seçimi de 5 yılda bir yapılır. Erken seçim filan yok. Millet, milletvekillerimize de cumhurbaşkanına da yasama organına da yürütme organına da doğrudan iradesiyle 5 yıl yetki vermiş. Her şey zamanında yapılacak. Herkes yeni sisteme alışsın, millet iradesini kabullensin. Millete ve millet iradesine, milleti, devleti temsil eden orduların başkumandanı olan Cumhurbaşkanımıza da asla 'sözde' demesin. Kendini düzeltsin."

HAYVAN HAKLARI YASASI

Meclis çalışmalarına da değinen Akbaşoğlu, önümüzdeki haftadan itibaren çalışmaların kaldığı yerden devam edeceğini belirtti. Uzun süredir beklenen hayvan hakları yasası için bir kez daha tarih veren Akbaşoğlu, yasanın yeni dönemde gündeme geleceğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER