Akdoğan: HDP barajı geçemezse süper olur

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP'nin barajı geçememe ihtimaliyle ilgili konuştu

Akdoğan: HDP barajı geçemezse süper olur

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP'nin 7 Haziran genel seçimlerinde yüzde 10’luk barajı geçememe ihtimaliyle ilgili konuştu: "Birileri diyor ki, 'Barajın altında kalırsak şöyle olur böyle olur.' Hiçbir şey de olmaz. Süper olur, çok güzel olur"dedi.

CNN Türk'ün haberine göre, Malatya'da sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, CHP ve HDP'ye "ruh ikizi" yakıştırması da yaptı.

Akdoğan'ın sözleri şöyle:

'BUNLAR ASLINDA RUH İKİZİ'

"O içerideki uzantılarıyla AK Parti'yi deviremeyince, ondan sonra kim varsa bir araya getirdiler. Toplumsal isyan çıkarmak için her yolu denediler ama olmadı. Sonra dediler ki 'artık son çare bir tane küçük parti var'. Onun kuyruğuna takıldılar. Şimdi ona barajı geçirtirsek kurtulduk, geçiremediysek yandık. Yani o şer cephesinin yeni taşeronu, yeni tetikçisi, yeni figüranı haline geldi. Bunlar aslında ruh ikizi, yani aynı zihniyet.

‘SÜRECİN SAHİBİ AK PARTİ’DİR’

CHP zihniyetini Güneydoğu'da HDP ambalajıyla Kürtlere satmaya çalışıyorlar. Bu anlayış ne kadar Türkiye toplumunun gerçekleriyle bağdaşıyor? Şimdi birileri diyor ki; 'Barajın altında kalırsak şöyle olur böyle olur'. Hiçbir şey de olmaz. Süper olur, çok güzel olur. Niye biliyor musunuz? Çünkü AK Parti bu süreci başlattığında 2005'te, Tayyip Erdoğan çıkıp konuşma yaptığında, demokratik açılım süreci başladığında, bunlar var mıydı? Öyle bir parti var mıydı? Bunların Meclis'te bir tane vekilleri mi vardı? Ne barajı geçmişlerdi, ne Meclis'te varlardı. Bu süreci Tayyip Erdoğan başlattı, AK Parti başlattı. Bu sürecin sahibi AK Parti hükümetidir. Ana sütun AK Parti'dir.

Çözüm sürecinde komisyon kurduk, CHP üye bile vermedi. Şimdi diyorlar ya, sorunun çözüm yeri Meclis olsun. Kardeşim Mecliste komisyon kurduk, sen üye vermedin ya, söyleyecek sözün yok. Hasbelkader birisi yarım cümle kursa diğerleri ayaklanıyor, itiraz ediyor. Şimdi bu anlayış herhangi bir şey çözebilir mi? Bu yüzden bu sürecin sahibi AK Parti'dir, inşallah sonuca da ulaştıracağız."

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2015, 16:36
YORUM EKLE