Akar: Tutuklu DAEŞ'lilerin serbest bırakılmaları mümkün değil

Akar, Suriye'ye operasyona ilişkin konuştu

Akar: Tutuklu DAEŞ'lilerin serbest bırakılmaları mümkün değil

Milli Savunma Bakanı Akar ve komuta kademesi, Bakanlıktaki toplantıda Suriye'nin kuzeyine operasyonda gelinen son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Akar, "Tutuklu DAEŞ'lilerin serbest bırakılması mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Bakanlıkta yaptığı toplantıda harekatta gelinen son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Harekat sahasından eş zamanlı gelen görüntüler eşliğinde yapılan toplantıda Akar, harekat sahasında her türlü tedbirin alındığını söyledi.

Akar, "Hedefimiz, Fırat’ın doğusunda DEAŞ, PKK/PYD-YPG başta olmak üzere teröristlerin varlığını sonlandırmak ve burada bir barış koridoru tesis ederek ülkemizdeki Suriyeli kardeşlerimizin kendi topraklarına, evlerine dönmelerini sağlamaktır" diye konuştu.

Operasyonun planlandığı şekilde devam ettiğini söyleyen Akar, "Sadece ülkemizin ve milletimizin güvenliğine değil, aynı zamanda bölgede yaşayan Kürtler, Araplar, Asuriler, Hristiyanlar ve Yezidiler, Keldaniler gibi diğer dini ve etnik grupların da güvenliğine çok büyük önem atfediyoruz. Başladığımız faaliyeti inşallah alnımızın akıyla başarıyla tamamlayacağız. Harekat planladığımız şekilde başarıyla devam ediyor. Şu ana kadar 342 terörist etkisiz hale getirildi" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 13:09

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER