Aile Bakanı'ndan asker ailelerine: Nimetler külfetleriyle gelir, sizler seçilmişlersiniz

Bakan Ayşen Gürcan, çatışmalarda hayatını kaybeden asker ailelerine, “Nimetler külfetleriyle gelir” dedi

Aile Bakanı'ndan asker ailelerine: Nimetler külfetleriyle gelir, sizler seçilmişlersiniz

Müslüman bir kadının börek yapmasını bilmemesi halinde ailesinin dağılacağı yönündeki ifadeleriyle gündeme gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşen Gürcan, çatışmalarda hayatını kaybeden asker ailelerine, “Nimetler külfetleriyle gelir” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Burdur’da çatışmalarda hayatını kaybeden asker yakınları, gaziler ve koruyucu ailelerle yemek yiyen Bakan Gürcan, zor bir dönemden geçildiğini belirterek şöyle konuştu:

“Ama hepimizin taşın altına elimizi koymamız gereken dönem, bu dönem. Birlik beraberlik dönemi. Sadece bir siyasi çekişme değil, bu sadece bir şeylerin tutturulamaması değil. Biz beraber olursak, biz güçlü olursak, son 10 yıldır geldiğimiz noktayı biliyorum, gelecekte gidebileceğimiz yeri biliyorum, yeter ki bu dönemi birlik beraberlik içinde el ele hep birlikte…”

‘SİZLER SEÇİLMİŞ İNSANLARSINIZ’

“Nimetler külfetleriyle gelir” diyen Gürcan, bu sözleri de şöyle açıkladı:

“Bazı bedeller ödendiğinde kıymet çıkar. Öyle kutsal şeyler vardır ki bedel gerekebilir. İşte bu anlamda sizler seçilmiş insanlarsınız. Çünkü sizin bedelleriniz çok kıymetli ve siz bize emanetsiniz, onların emanetisiniz. Öyle görüyorum.”

‘KURBAN Kİ KURBAN YAKINLIK DEMEKTİR…’       

Bakan Gürcan, sözlerini, “Gittiğim her yerde ekibime de söyledim. Önce bir şehit ailesine gidelim. O bizim için kurban ki kurban yakınlık demektir, bir son da değildir aslında. Bir kazanımdır ama acı bir kazanım. Allah sabır, güç, kuvvet versin. Biz hep yanınızda olacağız. Olmak için de bakanlığımız ciddi bir çalışma sarf ediyor. Hem destek olmak hem de istihdam sağlamak için. Ama bu acıyı karşılar mı? Elbette karşılamaz” diye noktaladı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 12:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
zöhre
zöhre - 3 yıl Önce

Allah sana vicdan bağışlasın sen git kurban ol halk yeterince kurban verdi

abc
abc - 3 yıl Önce

yeni türkiye bu mu Allah aşkına

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

kürdistanda harp devlet politikasi devlet istese 1 dakka icinde durur malum tepkileri bertaraf etmek amaciyla söylenmis "kücük" bi yalan

Ya sen git ev kadini ol
Ya sen git ev kadini ol - 3 yıl Önce

Mahallanin güzin ablasi ya kader kismet talih ve senden iyi tipik ev kadini olur