5 günün ardından 'İç Güvenlik Paketi'nin görüşülmesine başlandı

Paketi CHP,MHP ve HDP'nin iç tüzükten doğan haklarını kullanarak uzatmaları nedeniyle 5 günün ardından tümü üzerinden görüşmelere geçilebildi

5 günün ardından 'İç Güvenlik Paketi'nin görüşülmesine başlandı

Geçen Salı günü 'İç Güvenlik Paketi'nin kanun teklifi görüşmelerine başlandı. Paketi CHP,MHP ve HDP'nin iç tüzükten doğan haklarını kullanarak uzatmaları nedeniyle 5 günün ardından tümü üzerinden görüşmelere geçilebildi.

Paketin tümü üzerinden görüşmelerine muhalefet milletvekilleri karşı çıkarken, TBMM Başkanvekili Sadık Yakut tümü üzerinden söz sırası gelen milletvekilleri kürsüye davet etti. Davet üzerine HDP, CHP ve MHP'li milletvekilleri, kürsüye gelmedi. Bunun üzerine Başkanvekili Sadık Yakut, söz sırası gelen AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı'yı kürsüye davet etti.

HDP'Lİ ZOZANİ BOSTANCI'NIN ÖNÜNÜ KESTİ

Bostancı kürsüye yürürken, başkanlık divanı önünde Sadık Yakut ile konuşan HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Bostancı'yı görünce hızla kürsüye geldi ve onu engellemeye çalıştı. Bunun üzerine kürsünün etrafı bir anda AKP ve HDP'li milletvekilleri ile doldu ve iki parti milletvekilleri arasında itişmeler yaşandı. Bostancı ise kalabalığın içerisinde kendisini çevreleyen AKP'liler arasında konuşmasına başladı. Yaşanan tartışmalar nedeniyle ise TBMM Başkanvekili Sadık Yakut birleşime 5 dakika ara verdi.

Aranın ardından birleşim tekrar açıldı ve muhalefetin tepkisine rağmen Bostancı kürsüye çıktı ve 50 saniye süren "hayırlı olsun" konuşmasının ardından kürsüden ayrıldı.

Birleşim bugün bugün saat 14.00'da toplanmak üzere kapandı.

Kaynak: Radikal

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 09:00
YORUM EKLE