17-25 Aralık yolsuzluk dosyasını yeniden gündeme getiren Erdoğan Bayraktar: 8 yıldır boğazımda bir düğüm var

'Bağımsız bir savcı araştırsın, Yüce Divan'a gitmekten korkmam'

17-25 Aralık yolsuzluk dosyasını yeniden gündeme getiren Erdoğan Bayraktar: 8 yıldır boğazımda bir düğüm var

Halk TV yazarı ve programcısı Fikret Bila'ya açıklama yapan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 17-25 Aralık dosyasına ilişkin olarak,  "Bağımsız bir savcı araştırsın, Yüce Divan'a gitmekten korkmam. 8 yıldır boğazımda bir düğüm var" dedi. 

Halk TV'de "Açıkça" programında Bila, bakanların rüşvet aldığı iddiası üzerine yürütülen 17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden Bayraktar'la görüşmesini aktardı. 

'GAZOZ İÇİYORUM OLMUYOR, SODA İÇİYORUM OLMUYOR'

Erdoğan Bayraktar'a neden şimdi konuştuğunu sorduğunu kaydeden Bila, Bayraktar'ın cevabını aktardı:

"8 yıldır boğazımda bir düğüm var. Ne içersem içeyim bunu yutamıyorum, sindiremiyorum içime. 'Gazoz içiyorum olmuyor, soda içiyorum olmuyor' dedi. Böyle benzetmeler de yaptı. Yani vicdani olarak bu suçlamayı içine sindiremediğini bu bakımdan yargıyı gündeme getirdiğini söylüyor. Tabii siyasi boyutu ayrı ama kişisel boyut olarak kendi ifadeleri böyle. Bu nedenle bir tarafsız savcı istiyor. Mutlaka dosya incelensin. Eğer gerek görürlerse Yüce Divan'a gitmeye, hiç kimse gitmek istemez ama ben Yüce Divan'a gitmekten de korkmam. Bunu bir onur meselesi haline getirdiğini ifade etti.

"A'DAN Z'YE DOĞRUDUR" DEMİŞTİ  

Bakanların rüşvet aldığı iddiası üzerine yürütülen 17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 17-25 Aralık soruşturmaları ile ilgili geçtiğimiz günlerde "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur" demişti. 

Bayraktar, açıklamalarının gündem olmasının ardından Twitter'da "Tapeleri ve teknik takip tutanaklarını tarafsız gözle okuyan herkes, dosyanın ne kadar boş olduğunu ve ne kadar zalimce hazırlandığını anlayacaktır" paylaşımında bulunmuştu. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 17:18

YORUM EKLE
YORUMLAR
kimin parası tüy bitmemiş yetimin parası
kimin parası tüy bitmemiş yetimin parası - 6 gün Önce

haram yemiş harama yiyenlere yol verdiğiniz için boğazınızdan geçmez işte.

sepep-sonuç
sepep-sonuç - 6 gün Önce

abi hani ekonomik kriz var ya niye var işte bu laz müteahhitlerden dolayı var.bunlar ne yaptı herkesin iştahını betona çekti bir imza ile iyi rant kaldırıyorlardı.bakın 2019-2020 bir çok şirket battı ve iflas etti neden .kendi faaliyet alanı dışında çoğu işaat sektörüne girdi yalan mı benim yaşadığım şehirde bile alakasız sektörde olanlar ibile işaata sektörüne girmişler.devlet borçlanıyor hani 128 milyar dolar nerde diyenler varya onu çoğu beton oldu ve birileride iyi rant kaldırdı işte ama tek sektöre yumulunca diğer sektörler ihmal edilince dengeler bozuldu betonuda birden elinden çıkaramayınca paraya çeviremeyince avmler elinde patlayınca ne olacak batacak herkes.gidin avmleri yiyin gari yiyebilirseniz.yani sadece akp suçlu değil akp kafalı çoğu işadamı hatta kazanmadan harcayan kredi kartı kullanıcılarıda suçlu.

SIRADAKİ HABER