Şırnak Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan bir polis, Şırnak Barosu Avukat Hakları Merkezi Başkanı Avukat Serkan Karakaş’a aracıyla kasti bir şekilde çarptı.

Ameliyat edilen Karakaş'ın durumunun iyi olduğu belirtilirken Türkiye Barolar Birliği konuya ilişkin bir açıklamada bulundu.

Türkiye Barolar Birliği (TBB), Şırnak Barosu Avukat Hakları Merkezi Başkanı Avukat Serkan Karakaş'ın yaşadığı olaya ilişkin açıklama yaptı.

TBB: LANETLİYORUZ

TBB'nin açıklamasında, “Şırnak Barosu Avukat Hakları Merkezi başkanı Av. Serkan Karakaş’ın, 10.04.2022 tarihinde Şırnak Emniyet Müdürlüğü mensubu bir komiserin, idaresindeki araçla kasıtlı olarak çarpması neticesinde ağır bir şekilde yaralandığını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız” denildi.

“Meslektaşımızın bir an evvel sağlığına kavuşmasını diliyoruz” denilen açıklamada, “Türkiye Barolar Birliği olarak TBB Avukat Hakları Merkezimizle birlikte, bu menfur saldırının failinin gereken en ağır cezayı alabilmesi için hukuki sürecin başından sonuna kadar takipçisi olacağımızı meslektaşlarımıza ve tüm kamuoyuna duyuruyor, saldırıyı lanetliyoruz. “ifadeleri kullanıldı.

ŞIRNAK BAROSU: OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Şırnak Barosu, konuya ilişkin şu açıklamayı yapmıştı:

“10.04.2022 günü (bugün) saat 10.30 civarlarında Şırnak ili merkez mezbahane mevki kavşağında, baromuz üyesi Avukat Hakları Merkezi Başkanı Av. Serkan Karakaş seyir halindeyken aracının bozulması üzerine aracını güvenlikli yere çekmiş ve kontrol etmek üzere çıkmıştır.

Bu esnada Şırnak Emniyet Müdürlüğünde görev yapan bir komiser, meslektaşımızın aracını geçtikten sonra aracını kenara çekmiş ve hızlı bir şekilde geri geri gelerek kendisine kasti bir şekilde çarpmıştır. Meslektaşımız olay sebebiyle ağır bir şekilde yaralanmış ve acilen ameliyata alınmıştır.

Şırnak Barosu olarak öncelikle meslektaşımıza acil şifalar diliyor, soruşturma sürecinin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi ve failin gerekli cezayı alabilmesi için olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.”

AMELİYAT İYİ GEÇTİ

Öte yandan Karakaş’ın 2-3 saatlik bir operasyonun ardından ameliyattan çıktığı kaydedildi.

Karakaş’ın diz kısmının parçalandığı belirtilirken, yapılan ilk ameliyatın da iyi geçtiği öğrenildi. Karakaş’ın çapraz bağlarının koptuğu aktarılırken, sağlık durumuna göre birkaç operasyon daha geçirebileceği ifade edildi. Karakaş’ın ameliyattan sonra normal servise alındığı bildirildi.

POLİSİN İFADESİ: PSİKOLOJİM İYİ DEĞİLDİ

Avukat Karakaş’a çarptıktan sonra gözaltına alınan polisin, emniyetteki verdiği ilk ifadesinde, “Psikolojim iyi değildi. Gaipten sesler duydum ve geri geri gelerek çarptım” dediği öğrenildi.