AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci, gazeteci Şirin Payzın'a çözüm sürecinde Murat Karayılan'la çekilen fotoğrafı hatırlattı. Payzın, "Vesile oldu" diyerek fotoğrafla ilgili açıklama yaptı.

Gazeteci Şirin Payzın ile AK Parti MKYK Üyesi Mücahit Birinci sosyal medyada tartıştı. Birinci, HDP'nin Millet İttifakı ile pazarlık içerisinde olduğunu iddia etti. Bu iddiaların üzerine Payzın, "Kürtler Bakan da olur Cumhurbaşkanı da" dedi.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi için uyarı: Küçük bir artçıda yıkılabilir Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi için uyarı: Küçük bir artçıda yıkılabilir

Payzın'ın bu paylaşıma Birinci bir fotoğrafla yanıt verdi. Payzın, 'Çözüm Süreci'nde PKK'li Murat Karayılan'la çekilmiş bir fotoğrafı paylaşan Birinci'ye şu şekilde karşılık verdi: "Vesile oldu. Bu röportaj AKP’nin çözüm süreci yani 'iş tuttuğu' dönemde yapıldı. Dolmabahçe mutabakatı öncesi AKP’nin 'Tarihi' dediği ateşkes çağrısını izlemek üzere TRT, AA, Ulusal kanallar, AKP'li köşe yazarları ile birlikte gittik, soru sorduk. Röportaj CNN Türk’te yayınlandı. Arşivde."