Adana Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Adana Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu

Adana’da, bu yıl 25’incisi düzenlenen Uluslararası Adana Film Festivali’nde En İyi Film ödülü, Çağla Zecdirci ve Guillaume Giovanetti’nin yönettiği ‘Sibel’ filmine verildi.

Festivalin büyük ödül töreni, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Burcu Esmersoy ve oyuncu Cem Karayel’in sunduğu gecede ilk olarak Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması ödülleri verildi.

Mansiyon Ödülü ‘I Do Not Care If We Go Down In History (Tarihe Barbar Olarak Geçmek Umurumda Değil)’ filmiyle Radu Jue’ya, Jüri Özel Ödülü ‘Anons (The Announcement) filmiyle Mahmut Fazıl Coşkun’a, En İyi Film Ödülü ‘Boening / Burning (Şüphe)’ filmiyle Lee Chang’e verildi.

Törene katılamayan Jue ve Chang, bulundukları ülkeden çektikleri videolarla jüriye teşekkür etti. Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması jürisi adına konuşan Jüri Başkanı Urszula Antoniak, uluslararası yarışmaya hiçbir kadın yönetmenin katılmamış olmasını eleştirdi.

ULUSAL UZUN METRAJ FİLM YARIŞMASI ALTIN KOZA ÖDÜLLERİ

25’inci Uluslararası Adana Film Festivali’nde Tomris Giritlioğlu’nun başkanlığını yaptığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın jürisinde Ahmet Mümtaz Taylan, Cihan Ünal, Mehmet Açar, Mustafa Presheva, Nebil Özgentürk ve Tuba Büyüküstün yer aldı.

Altın Koza ödüllerini kazananlar sırasıyla:

En İyi Film Ödülü: Sibel

En İyi Yönetmen Ödülü: Tolga Karaçelik (Kelebekler)

Yılmaz Güney Ödülü: Anons

Adana İzleyici Ödülü: Kelebekler

Jüri Özel Ödülü: Hüseyin Karabey (İçerdekiler)

En İyi Senaryo Ödülü: Tolga Karaçelik (Kelebekler)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Damla Sönmez (Sibel)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülleri: Caner Şahin ve Yiğit Ege Yazar (Kardeşler)

En İyi Müzik Ödülü: Mehmet Güreli (Dört Köşeli Üçgen)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Krum Rodriguez (Anons)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Tuba Erdem (Dört Köşeli Üçgen)

En İyi Kurgu Ödülü: Naim Kanat (Güvercin Hırsızları)

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Gizem Erman Soysaldı (İçerdekiler)

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Emin Gürsoy (Sibel)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Gözde Mutluer (Kardeşler)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Seyit Nizam Yılmaz (Güvercin Hırsızları)

SİYAD En İyi Film Ödülü: Banu Sıvacı (Güvercin)

FİLMYÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Mahmut Fazıl Coşkun (Anons)

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 19:30

Demokrat Haber’e Destek Olmak İçin Tıklayın >>>

YORUM EKLE