Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 410’uncu gününe girdi. 

Anne ve oğlu sabah saatlerinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden, Urfa Adliyesi önüne geldi. Aile, "Şenyaşar ailesi adalet köşesi" olarak adlandırılan alanda "İki evladımı ve eşimi hastanede katlettiler! Tek tutuklu yok! Üstünlerin talimatıyla bir oğlum 4 yıldır tek kişilik hücrede tutuklu. Oğlum için acil tahliye istiyorum. Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet" yazılı pankartı beton bariyerlere asarak nöbeti başlattı.

AİLE MESAJ PAYLAŞTI

Aile, sanal medya hesaplarından “Her söylenen yalan, iftira gerçeğe borçlanır. Davamızla ilgili bütün gerçekler ortaya çıktı. Başsavcı açık olarak taraf tutunca, Şanlıurfa Adliye kapısında zulüm devam ediyor. Her şeye rağmen adalete olan inancımızı yitirmeyeceğiz” mesajı paylaştı.