Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, ekonomik krizin büyüdüğünü belirterek, “Bu krizin büyümesinin nedeni adaletin olmaması. Adalet yoksa ekmek de yok” dedi. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile AKP'li İbrahim Halil Yıldız'ın koruna va yakınlarının saldırılarından yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti, 561’inci gününe girdi. Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından kaynaklı nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürürken; Ferit Şenyaşar ise, sabah erken saatlerde Urfa Adliyesi önünde bulunan “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbeti başlattı. Şenyaşar, adliye binası önünde bulunan beton bloklara “Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet” yazılı pankart astı.

Sedat Peker’i tehdit ettiği videolarla tanınan Cenk Çelik hayatını kaybetti Sedat Peker’i tehdit ettiği videolarla tanınan Cenk Çelik hayatını kaybetti

‘ADALET YOKSA EKMEK DE YOK’

Aile sanal medya hesaplarından, “Ekonomik kriz her geçen gün büyüyor. Bu krizin büyümesinin nedeni adaletin olmaması. Adalet olmadan toplulukların ayakta kalması düşünülemez. Eğer evimize ekmek götürmek istiyorsak adalet talep etmeliyiz. Adalet yoksa ekmekte yok, adalet yoksa huzur da yok!” mesajı paylaştı. 

Kaynak: MA