Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, sanal medya hesabından, “Bu zulme sessiz kalan herkes kaybedecektir. Adalet yoksa ekmek de yok” mesajı paylaştı. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti, 291’inci gününde devam ediyor. Urfa Adliyesi önünde bulunan “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, nöbet eylemlerini başlattı.

Şenyaşar ailesine ait sanal medya hesabında ise, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) hesapları etiketlenerek, “Bir annenin Şanlıurfa Adalet sarayındaki nöbeti, bu ülkenin adalet terazisidir. Cumhurbaşkanı çıkıp hastane katliamı ile ilgili yanıltıldığını söylesin. Yargı üzerindeki baskı kalksın. Bu zulme sessiz kalan herkes kaybedecektir. Adalet yoksa ekmek de yok” mesajı paylaştı.