Adalet Nöbeti'n 662'nci gününde sürdüren Ferit Şenyaşar, biten 2022 yılına dair, "Bize bu hukuksuzluğu yapan herkesin yargılanacağına inanıyoruz. 2023'ten beklentimiz adalettir" dedi.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti eylemi 662’nci gününde devam ediyor. 

'ZULMÜNÜZ BATSIN'

Nöbete ilişkin konuşan Emine Şenyaşar,  2022 yılında da zulüm çektiklerini belirterek, “2023 yılında bu zulmümüz batsin, oğlum evine gelsin. Adalet istiyoruz. Hapishanelerde haksız yere tutulan herkes bırakılsın" dedi.

2023 YILI İÇİN ADALET TALEP ETTİ

Adliye önünde 2022 yılının kendileri için zulüm, baskı, müdahalelerle geçtiğini belirten Ferit Şenyaşar ise, 2022 yılındaki tek taleplerinin adaletin sağlanması olduğunu hatırlattı. Şenyaşar, "Adalet bir gün herkese lazım olacak. Ortada bir hukuksuzluk, bir zulüm var. Katliamı yapan iktidar partisinin milletvekili olduğu için yargı işlemiyor. Bize yapılan bu zulmü kabul etmedik. Bize bu hukuksuzluğu yapan herkesin yargılanacağına inanıyoruz. 2023'ten beklentimiz adalettir. Adaletsiz bir yaşam istemiyoruz. Adaletsiz yaşam zulümdür" diye konuştu