Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ve derneğin üyesi 21 avukatın yargılandığı davanın karar duruşması bugün de devam ediyor.

Avukatların yargılandığı Çağdaş Hukukçular Derneği davasında savunma yapan Selçuk Kozağaçlı, bazı fotoğraflarının iddianamede, "terör örgütü yöneticisi olduğunun delili" olarak öne sürüldüğünü belirtirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kamuoyuna yansıyan bazı tartışmalı kişilerle fotoğraflarını anımsattı. Kozağaçlı, mahkeme heyetine, "Şimdi elinizi vicdanınıza koyun, Süleyman Soylu mu daha düzgün bir adam ben mi daha düzgün bir adamım" dedi.

Soma davasının da aralarında bulunduğu çok sayıda davada yoksul insanların davalarını üstlendiğini anlatan, "26 senelik avukatım toplam kazancım, kiralardan sonra, 100 bin lira, 200 bin lira değildir" diye konuştu.

Selçuk Kozağaçlı, 'Karamazof Kardeşler' romanında Dimitri Karamazof'un babasını öldürmediğini, ancak babasının iyi bir insan olmadığını vurguladığını hatırlatırken, kendi durumunu, 
"Silahlı siyaseti siyaset alanı dışında gören biri değilim. Hayatım boyunca silahlı siyaset yapanlara karşı olmadım. Anayasal düzenin silahla değiştirilmesini ister miyim, evet isterim, Dimitri Karamozof düşüncesiyle. Ama bana sorunuz, 'DHKPC yöneticisi misin' ise hayır, değilim! Gerçek soru budur" sözleriyle özetledi.