Eski Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı ve Adana Demirspor Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın içinde bulunduğu araca silahlı saldırı düzenlenmesine ilişkin biri tutuklu 6 sanığın yargılandığı davada mahkeme, tutuklu sanık Turgut Üney'e toplam 33 yıl 6 ay 15 gün, iki sanığa 2'şer ay 15'er gün hapis cezası verirken, 3 sanığın beraatine hükmetmişti.

Tarafların itiraz etmesi üzerine dosya Yargıtay’a gönderildi. Yargıtay, olayda silahla defalarca ateş edilmesi ve araçtaki isabet yerlerini dikkate alarak cezada alt sınırdan hüküm kurulduğunu ve eksik ceza tayini yapıldığını belirtti. Yargıtay'ın kararı bozmasının ardından Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Turgut Üney bulunduğu cezaevinden getirilirken tutuksuz sanık Zeki Yılmaz ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Duruşmada karar öncesi son sözü sorulan tutuklu sanı Üney, "Ben masumum" dedi. Mahkeme heyeti, sanıklar Fatih Sekman, Bekir Orhan ve Zeki Yılmaz’ın beraatine karar verdi. Tutuklu sanık Turgut Üney’in 3 ayrı kişiye karşı ‘tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 40 yıl hapis cezasına hükmetti.

Arguvan Belediye Başkanı Kızıldaş: Arama kurtarma ekipleri yetersiz Arguvan Belediye Başkanı Kızıldaş: Arama kurtarma ekipleri yetersiz

PEKER'İN VİDEOLARINDA ADI GEÇMİŞTİ 

Murat Sancak'ın adı Sedat Peker'in videolarında adı geçmişti. Peker, Sancak'ın Suriye'ye silah ticaretinde Murat Sancak'ın önemli bir rolü olduğunu ve eski bakan Berat Albayrak'ın Sancak'ın evinde kaldığını iddia etmişti. Murat Sancak sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ''O şahsın yine kendi hassasiyetiyle cevap veriyorum. Suriye'de bir kibrit çöpü ticaretim olmadı ve 2 kız çocuğumun boğazından öyle olmayan bir ticaretten bir damla su bile girmedi. Allah'a çok şükür'' derken, Albayrak'ın kendi evinde kaldığı iddialarının da gerçek olmadığını söyledi.