AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarının odağındaki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım'a sahip çıktı.

Erdoğan'dan üç hafta sonra gelen bu desteğin ardından, sosyal medyada Ak Parti yanlıları "Tecavüzcü Pislik" hastag'ı ile Sedat Peker aleyhine yayınlar başlattı. Bunun üzerine Sedat Peker de sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yaptı.

Peker, "Defne Hanım'ın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım" dedi.

Sedat Peker'in bu tweet'ine Defne Samyeli "Kul hakkına sığdı mı?" diyerek şu mesajla tepki gösterdi: "Ben o Defne Hanım değilim. Ama görüyorum ki gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş, ya da yaratılmış. Son dönemin en popüler tweetlerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği 'Defne Hanım'ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın, anne, kız çocuğu Defne'ler durduk yere zan altında kalmaz iftiraya uğramaz. Yayınlarında sık sık Allah'a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur'an'ın iftira ile ilgili hükümlerine ve de 'kul hakkı'na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım."

'ŞANSINIZI ZORLAMAYIN'

"Havlamasını bilmeyen it, eve kurt çağırır" ifadelerini kullanan Peker, "Hiçbir zaman suçlanmadığım bir olayı böyle gündem yaparsanız öyle bir şey yaparım ki; ben de Defne Hanımı'n evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım" diye yazdı.

Peker, "Şansınızı zorlamayın" dedi.

'NAMUSSUZLUK YAPMAYIN'

Sosyal medya hesabından paylaşımlarına devam eden Peker, "Namussuzluk yapmayın, namussuzluk yapmayın. Benim anlatacaklarım dergilerde yazan gibi de olmaz, tüm detaylarıyla anlatırım. Namussuzluk yapmayın, adam gibi savaşın. Ben şehadet gömleğini giydim. Bundan sonrası ALLAH KERİM. LA GALİBE İLLALLAH!" ifadelerini kullandı.

Peker, son olarak, "Adam gibi savaşırsanız, mert bir düşmanla karşılaşacaksınız. Eğer şeytanlaşırsanız, dünyadaki en büyük şeytanla karşılaşacaksınız" paylaşımında bulundu.

Sizin eski ortağınız fetöcüler o an nezarette olan bir suçluyu tercüman diye kayıt yapıp o tecavüz dosyasını hazırladılar. Bu pazar ve sonralarında etlerinizi parça parça koparacağım. Rezil olacaksınız.

Defne Samyeli hanımın tweetini gördüm. Bahse konu olan kişi kendisi değildir. Ben kendisini kastetmedim. Ancak yine de kendisinden özür dilerim, hem de tüm kalbimle özür dilerim.