Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Instagram üzerinden istifasını açıklamasından sonra uzun süre görünmedi.

Kayınpederi, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görevden affını kabul etmesinden sonra Berat Albayrak ile haberler pek gündeme gelmedi.

Berat Albayrak'ın Külliye ile arasının nasıl olup olmadığının net olarak belli olacağı gün ise uzun süredir konuşuluyordu.

İşte o gün

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın kızı Dilruba Kalın ile Yemenli Şihab AlAbab’ın nikah töreni siyaset, sanat ve iş dünyasından isimleri bir araya getirdi.

ABC Gazetesinden Serkut Bozkurt’un gelen haberine göre, düğüne katılacak davetliler listesi Erdoğan'a da sunuldu.

Listede yer almayan isim, başta damat Berat Albayrak oldu.

Albayrak ailesi düğünde yer almadı.

İbrahim Kalın’ın kızı Dilruba Kalın'ın düğünü öncesi zaten kulislerde davetliler listesi gündemdeydi.

AK Partililer, düğüne katılan isimlere değil, katılmayanlara bakmak gerek diye son bir haftadır konuşuyordu.

Düğünden sonra fotoğraf netleşti.

Erdoğan ailesi, damadı ve dünürlerini davetli listesine dahil etmedi.

Erdoğan, üç hafta önce de benzer bir vetoyu Süleyman Soylu'ya uygulamıştı.

Peki düğünü kimler katıldı?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, çok sayıda bakanın yanı sıra Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan ve MİT Başkanı Hakan Fidan da katıldı.

Törende gelin ve damat alana, Kalın’ın seslendirdiği “Suya Gider Allı Gelin” türküsü eşliğinde yürüyerek geldi.

Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı’nın kıydığı nikahın şahitliklerini Fuat Oktay, Binali Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve eski başkan Mehmet Görmez, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız birlikte üstlendi.

Oktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajını ileterek, “Tayyip Amcanın mesajını ben ileteyim. Biliyorsun, önce 3 çocuk diyordu, şimdi en az 3 diyor” dedi.