‘Ağladıkça’yı 4 farklı dilde söylediler

Türkiye’de “Ağladıkça” ismiyle Ahmet Kaya tarafından seslendirilen ünlü besteci Ara Dinkjian’ın "Picture" adlı eseri, 4 farklı dilde söylendi

‘Ağladıkça’yı 4 farklı dilde söylediler

Ünlü besteci Ara Dinkjian’ın, Türkiye’de “Ağladıkça” olarak bilinen parçası “Picture”, 4 ülkeden 4 farklı dilde söylendi.

Dinkjian’ın sözsüz olarak 1986’da bestelediği bu ezgiye sonraki yıllarda dört farklı dilde söz yazıldı. Sanatçılar yaptıkları bu çalışmayla dört dili ilk kez bir araya getirdi. Ara Dinkjian’ın New York’ta, Kardeş Türküler ve Maral Ayvaz’ın İstanbul’da, Eleftheria Arvanitaki’nin Atina’da ve Yoav Itzhak’ın Tel Aviv’de yaptığı kayıtlar İstanbul’da bir araya getirildi ve düzenlendi. İnternet üzerinden kaydedilen eser, YouTube aracılığıyla dinleyicilerle buluşturuldu.

SÖZLERİNİ GÜLTEN KAYA YAZDI

Türkiye’de Gülten Kaya’nın sözlerini yazdığı “Ağladıkça”yı Ahmet Kaya seslendirmişti. Yunanistan’da Lina Nikolakopoulou’nun sözleriyle “Meno Ektos” adını alan şarkıyı Eleftheria Arvanitaki seslendirdi ve şarkı en bilinen Yunanca şarkılar arasına girdi. “Picture”, İsrail’de Yoav Itzhak’ın İbranice sözleriyle “Ze Hazman Lisloach” ve yine Türkiye’de Maral Ayvaz Ermenice sözleriyle “Anverç Khavar” adını aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER