Covid-19 salgınında Diyarbakır'da ikinci dalga korkusu

"Neredeyse vaka sayılarına yetişemez duruma geldik"

Covid-19 salgınında Diyarbakır'da ikinci dalga korkusu

Diyarbakır'da Covid-19 salgınında ikinci dalga iddiaları gündeme gelirken Valilik, 10 Haziran sonrası sokağa çıkarken maske takma zorunluluğu getirdi.

Covid-19 salgınında normalleşme sürecine giren Türkiye'de yeni vaka sayıları günlerdir binin altında seyrediyor.

Öte yandan uzmanlar, Diyarbakır'da vaka sayılarının hızla arttığını belirtiyor.

Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Covid-19 Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Recep Tekin, kentte ikinci dalgaya yakın bir durumun söz konusu olduğunu ifade etti.

Prof. Dr. Recep Tekin yaptığı açıklamada, "Diyarbakır'da artan koronavirüs vaka sayılarına baktığımızda ikinci dalgaya yakın bir durum söz konusu şu an için. Bu hızla devam edersek Diyarbakır ikinci dalgayı da aşacak gibi görünüyor. Neredeyse vaka sayılarına yetişemez duruma geldik" ifadelerini kullandı.

SEMT PAZARI ÇALIŞANLARINA TEST

Diyarbakır'ın merkez Bağlar Belediyesi, ilçedeki semt pazarında çalışanlara Covid-19 testi yaptırdı.

Bağlar Belediyesinin, İl Sağlık Müdürlüğüne başvurarak, kadın semt pazarı esnafına koronavirüs testi uygulanması için destek istediği belirtildi.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, vatandaşların alışveriş yaptığı semt pazarlarının sağlık için taşıdığı riske dikkati çekerek, "Semt pazarları insan sirkülasyonunun en fazla yaşandığı yerlerdir. Bu yüzden test için destek talebinde bulunduk. Talebimizi yerine getiren İl Sağlık Müdürümüz Cihan Tekin'e teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER