Ligin en fazla şut çeken iki takımın mücadelesi, tempolu başladı. Bursaspor benim beklediğim şekilde, Volkan Şen'i kullanarak kontra atak futbolu oynamaya çalıştı.

Alper Potuk, gözüme çarpan bir diğer isim oldu. Alper Potuk 10 numara mevkiinde oynayabilecek bir yapıya sahip değil. Alper, sol kanatta delici özelliği ile daha etkili olabilecek bir isim. Ancak yine de ikinci yarıda ortaya koyduğu mücadele bizleri tatmin etti.

İkinci yarıda ise Fenerbahçe 70. dakikaya kadar oyunun kontrolünü eline aldı, ileride basmaya başladı ve Bursaspor'u hataya zorladı. Ancak dönen toplarda sıkıntı yaşayan Fenerbahçe, 70. dakikadan sonra Bursaspor'a fırsat vermeye başladı. Nitekim, Bursaspor'da ataklarını boşa harcadı. Fenerbahçe seyircisi de son dakikalarda olağanüstü desteğiyle takımı ileriye itti ve Fenerbahçe 84'te golü Webo ile buldu.

Webo, son haftalarda mükemmel bir grafik çiziyor. Haftalardır Webo'da ısrar eden herkes, ne kadar haklı olduğunu görüyor.  Galatasaray maçında topu indirmesi ve sonrasında golü bulmamız, Beşiktaş maçında Sow'a indirdiği top, Rize maçını boş geçmemesi ve bu maç yine Fenerbahçe'yi kurtarması... Başbakan Webo...

Maçın hakemi Hüseyin Göçek'in kararları ise pek hoşuma gitmedi. Bursaspor'un attığı bir golde, ofsayt bayrağı kalktı fakat pozisyon şüpheli. Bunun yanında ise ilk yarıda Volkan Şen'in yan hakeme ağır itirazları sonucu hakem kart göstermeye dahi yeltenmedi. Bunların da yanında Fenerbahçe aleyhinde pek çok düdük çaldı. Özellikle kart konusunda çok cimri davrandı.

Sonuç olarak, iç sahasında oynadığı her maçı sabırla aldı. Aynı sabır ve aynı oyun devam ettiği sürece, Fenerbahçe'yi durdurmak zor olacaktır.