İstanbul Kent Savunması ve Kuzey Ormanları Savunması, Validebağ Korusu'ndaki direnişe destek olmak için saat 19.30'de buluşma çağrısı yaptı…

İstanbul Kent Savunması ve Kuzey Ormanları Savunması, günlerdir halk nöbeti biçiminde devam edilen direnişi büyütmek için bu akşam Validebağ Korusu'nda yapılacak eyleme çağrı yaptı.

“Validebağ direniyor, seni de bekliyor” başlıklı açıklamada, Validebağ direnişinin bir haftayı aşkın süredir devam ettiği vurgulandı.

Açıklamada, “Bir hafta önce bir avuç insanla başlayan mücadele ısrarla, inatla, dayanışmayla büyüyor. Alana kurduğumuz çadırlarımızla, inşaat makinalarına karşı kapattığımız yollarla direnişimiz daha kararlı bir hale geliyor” denildi.

Gözden kaçırmayın

Salda Gölü'nden son görüntü: Göl bataklığa döndü Salda Gölü'nden son görüntü: Göl bataklığa döndü

Halk direnişinin tüm hukuksuzluklar ve saldırılara rağmen devam ettiği vurgulanan açıklamada, “Kaçak inşaat alanından ayrılmıyoruz, ayrılmayacağız! Korumuzu korumak için buradayız, burada olacağız! Direnişin birinci haftasında bugün tüm yaşam savunucularını 19.30’da kaçak inşaat alanında, çevik barikatları önünde mücadeleyi büyütmeye çağırıyoruz. Mücadeleye devam” ifadeleri yer aldı. (ETHA)