Metin Lokumcu davası sekizinci kez ertelendi Metin Lokumcu davası sekizinci kez ertelendi

Saadet Partisi Konya Selçuklu İlçe Teşkilatı tarafından Selçuklu Kılıçaslan parkında Konya Valiliği’nin izniyle gerçekleştirilen gençlik şölenine Konya Büyükşehir Belediyesi ve Selçuklu Belediyesi zabıta ekipleri engel olmaya çalıştı. Zabıta ekiplerinin biber gazı kullanmasının ardından polis ekipleri zabıtaları alandan uzaklaştırdı.

Polis ekipleri biber gazı sıkan zabıtaya, ''Sen kimsin, hangi yetki ile biber gazı sıkıyorsun?'' diyerek tepki gösterdi. Daha sonra polis ekipleri AK Partili belediyelerin zabıtalarını alandan uzaklaştırdı.

'HER ZAMAN O KOLTUKTA OTURACAĞINI ZANNEDENLERE SESLENİYORUM'

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman olay sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Saadet Partisi’nin organizasyonunun hukuksuz şekilde engellendiğini ifade eden Karaduman paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Selçuklu ilçe teşkilatımız tarafından Selçuklu Kılıçaslan parkında düzenlenecek olan 'Aile ve Gençlik Şöleni' hukuksuz şekilde engellenmiş, büyükşehir belediye zabıta ekipleri bayraklarımızı yırtarak indirmiş, teşkilat mensuplarımıza biber gazı ile müdahale etmiştir. Hoşgörü şehri Konya’mızda farklı sese, farklı renge, farklı fikre tahammül edemeyen büyükşehir belediyesi yönetimini kınıyorum. Bayrağında bir hilal beş tane de yıldız olan Saadet Partimize engel olan bu zatlar, İsrail bayrağına resmi geçit töreni yapanlardır. Bu çifte standartlı yönetimi vicdanlı Konyalı hemşerilerime havale ediyorum. Halkın parkında halkın partisine ‘valiliğe rağmen yaptırmıyorum’ diyerek engel olan zabıta kardeşlerimize sesleniyorum; biz yönetime geldiğimiz zaman sizlere kesinlikle hukuk dışı işler yaptırmayacağız. Sizlere kesinlikle yanlış şeyler yaptırmayacağız. Her zaman o koltukta oturacağını zannedenlere sesleniyorum; 2023 Haziran’ına da 2024 Mart’ına da az kaldı!”

'BUNLAR BİZİ YILDIRMAZ'

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam da belediye zabıtalarının, gençlik şölenine engel olmasına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Saydam, “53 yıldır varız. Var olmaya da devam edeceğiz. Sizin gibi nelerini gördük biz, bizler. Bunlar bizi yıldırmaz. Aksine azmimizi, gayretimizi, inancımızı artırır. Sürece katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.