Saadet Partisi 5. Olağan Kongresi'nde, Mustafa Kamalak yeniden genel başkan seçilirken Necmettin Erbakan’ın oğluna fark attı.

Atatürk Spor Salonu'nda yapılan kongrede bin 10 delegeden 874'ü oy kullandı, oyların 868'i geçerli sayıldı.

Seçim sonuçlarına göre 656 oyunu alan Kamalak, yeniden genel başkanlığa seçildi. Diğer aday Fatih Erbakan ise sadece 212 oy alabildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak yeniden genel başkan seçilmesinin ardından konuşma yaparak, yola çıkıp gelen bütün partililere gönülden teşekkür ettiğini belirtti.

Kamalak, “Allah hepinizden razı olsun. Hiç şüphe yok ki, davamız, Milli Görüş davasıdır, yolumuz merhum Erbakan Hocamızın yoludur. Merhum Erbakan Hocamı 1969 yılında Kahramanmaraşımıza teşrif ettiğinde kendisini karşılayan gençler arasında yer almıştım. 69’dan bu yana Mustafa Kamalak’ın Milli Görüş'e ters düştüğünü Allah’ın bir tek kulu söyleyemez. Sivas’ta kurucu dekan iken, binlerce öğrencim vardı ama merhum Hocamız çağırınca çoluk çocuk hepsini bırakarak geldim. Ben demekten Allah’a sığınırım ama Mesut Yılmaz hükümetini düşürerek, Hocamıza Başbakanlık yolunu açan dilekçeyi ben yazmıştım. Bugün bana ömrümün en büyük şerefini bahşettiniz. Bu kutlu yolda ömrümüzün sonuna kadar ne pahasına olursa olsun, ardımıza bakmadan sonuna kadar yürüyeceğiz inşallah” diye konuştu.

Kamalak, "Bugün itibariyle bana oy vermiş olanlar ve oy vermemiş olanlardan Allah razı olsun" diyerek şöyle devam etti:

“Sünger çekiyorum geçmişe bütünüyle. Fatih Bey kardeşimi sevgiyle bağrıma basıyorum. Bir kısım arkadaşlarımızın GİK listesinin dışında olduğunu biliyoruz. Onları inşallah danışman olarak değerlendireceğiz. YİK Başkanımız Asiltürk, dışarıda değil gönlümüzdedir, başımızın tacıdır. Günün birinde aramıza ihtilaf düşür derseniz bu büyüklerimizin ardına düşün. Bundan sonra daha çok çalışacağız, daha çok gayret edeceğiz, elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağız. Çünkü mazlum milletler hepsi sizi bekliyor. Nerede Osmanlı’nın torunları diyorlar. Durmak yok, gece gündüze katacağız inşallah.”