Rıdvan Dilmen, Hatayspor-Galatasaray maçının ardından yaptığı değerlendirmede hakemi eleştirdi

Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Hatayspor-Galatasaray maçının ardından yaptığı değerlendirmede karşılaşmanın hakemi Erkan Özdamar ve TFF'ye eleştirilerde bulundu.

Süper Lig’in 21. haftasında Galatasaray, deplasmanda karşılaştığı Atakaş Hatayspor’a 4-2 yenildi.

Maçı TRT Spor’da yorumlayan Rıdvan Dilmen, hakem Erkan Özdamar ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu (TFF) eleştirdi.
Rıdvan Dilmen, yayın sırasında şu ifadeleri kullandı:

MAÇTA DAĞILMIŞ BİR HAKEM VAR

“Maçta dağılmış bir hakem vardı. Maçın hakemi darmadağın oldu. Hatayspor’un penaltısını verdin. Alparslan'a 2. sarı kartını verip kırmızı kartı neden vermiyorsun? Erkan Özdamar ezildi. Kamara ikinci sarıdan gitmeliydi. Hatta Kamara’yı ikinci sarı ile atacaktı son anda vazgeçti. Kerem’in pozisyonu penaltıydı. Galatasaray’ın yediği üçüncü golde faul var mı yok mu VAR bakabilirdi.
Erkan Özdamar berbat maç yönetti ama TFF bunun sebebidir. Erkan Özdamar, Caner’i attı mı attı. Üç maç ceza verildi bir anda bire indi ceza. Erkan Özdamar’a senin raporun geçerli değil demişler. Erkan Özdamar hadi at bakalım şimdi atabilirsen.

Konyaspor-Sivasspor maçında penaltı oldu. VAR’da Erkan Özdamar vardı. Raporda bu pozisyon yoktu çünkü Erkan Özdamar’a maç vereceklerdi. Türk futbolunda bazı şeyleri deşifre etmeye devam edeceğim. İnsanların gözlerine sokacağız belgeleri ve görüntüleri…

CUMHURBAŞKANINA HAKARET EDEN ADAMIN NE İŞİ VAR TFF'DE

Ben burada olduğum süre içerisinde, futbolla ilgili bütün bu enfeksiyonları temizlemekle sorumlu hissediyorum kendimi. Temizleneceksiniz. Bu ülkenin Cumhurbaşkanına hakaret eden adamların ne işi var TFF’de? Hani inceliyordunuz TC kimlik numaralarını? Kemal Kılıçdaroğlu’na da yapamazsın. Ali Koç, Burak Elmas, Ahmet Ağaoğlu’na da ana avrat küfür edemezsiniz.

Gözden kaçırmayın

İki gencin görüntülerini sosyal medyada paylaşmakla suçlanan polisler görevden uzaklaştırıldı İki gencin görüntülerini sosyal medyada paylaşmakla suçlanan polisler görevden uzaklaştırıldı

TFF’ye sesleniyorum. İşinize gelen, işinize gelmeyen hakem atamaları. Daha önceki MHK en azından sizlerin diktesini yapmıyordu. Yapamazdınız. Şunu şuraya ata, bunu buraya atama diyemezdiniz. Bunun altını doldurmak için ‘Rizespor golü atmasaydı, Beşiktaş kazanırdı’ diyor. Şimdi sen hakemsin. Ne yapacaksın? Bir daha Rizespor maçına çıktığın zaman diyeceksin ki ‘Eyvah! Yanarız ha!’ Çünkü öbür maçı söylememişler. Neden yazmıyorsunuz Konyaspor maçını? Aynı gün oynandı. Neden Atilla Karaoğlan’ın siz Trabzon’da deşifre etmediniz?

Ben böyle çirkinlikler görmedin hayatımda… Böyle rezaletler görmedim. Türk sporunun sağlığı için bir kez daha söylüyorum: Yapmayın. Türkiye siyasi bir kaos ve kutuplaşma içerisinde. Ne yapmak istiyorsunuz anlamış değilim."

İMAMOĞLU, FENERBAHÇE'NİN ŞİKE YAPTIĞINI SÖYLEMİŞTİ

Dilmen, "Mehmet Ali Aydınlar ile 4-5 sene konuşmadım. Fenerbahçe Avrupa'ya gitmedi, evet. Ama sonra Aziz Yıldırım döneminde kulübe sponsor oldu. Ali Koç döneminde de sponsor oldu. Acıbadem, Fenerbahçe ile çok fazla iş birliği yaptı. İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu da STV'de futbol yorumculuğu yapmıştı. Fenerbahçe'nin şike yaptığını söylemişti. Sonuçta o günkü düşünceleriyle aynı noktada değil tabii ki" şeklinde konuştu.

ONGUN'DAN CEVAP

Dilmen'in İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında kullandığı ifadelere İBB Sözcüsü Murat Ongun Twitter hesabından yanıt verdi. Ongun, "Rıdvan Dilmen dün futbolun şeytanıydı bugün siyasetin şeytanı. Güzel ülkemizi siyasetin şeytanlarından kurtarmaya az kaldı" dedi.