CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen hafta gündeme getirdiği, uyuşturucu tacirleri ile yeterli mücadelenin yapılmadığı, uyuşturucu ticareti ile de Türkiye'nin cari açığını kapatıldığına dair iddiaları ile ilgili Polis Teşkilatı'ndan yazılı bir açıklama yapıldı.

"Görüyoruz ki; Türk Polis Teşkilatı ve tüm güvenlik güçlerimizi her fırsatta kötülemeyi vazife edinmiş olanlar görevlerinin başında...." cümlesi ile başlayan açıklamada Kılıçdaroğlu'nun iddialarına şöyle cevap verildi.

"Organize suç örgütlerini tek tek çökertiyoruz. Üyelerini yakalayıp adalete teslim ediyoruz. 'Nereden çıktılar?" diye soruyorlar.. Tarihin en büyük uyuşturucu operasyonlarını yaptık, en büyük gözaltıları, en büyük tutuklamaları gerçekleştirdik. Gerçekleştirmeye de devam ediyoruz, kökünü kurutuyoruz, "Bunları niçin yakalıyorsunuz? Neden bu kadar yakalıyorsunuz? Uyuşturucu paralarını Türkiye'nin cari açığının finansmanında kullandılar" diye en ağır suçlamaları yöneltiyorlar."

'YABANCI İSTİHBARAT VE TAŞERONLARININ İFTİRASI'

Suç ve suçluyla mücadelede tarihin en başarılı döneminde olunduğunun iddia edildiği açıklamada "Suç şebekelerinin, terör örgütlerinin, yabancı istihbarat teşkilatlarının ve onların taşeronlarının iftiraları, örtülü-açık suçlamaları, itibarsızlaştırma ve mücadeleden düşürme hamleleri ile karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz." denildi.

'TÜRKİYE YÜZYILI İÇİN YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ'

Açıklamanın sonunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta duyurduğu 'Türkiye yüzyılı' vizyonuna da atıfta bulunuldu ve "Türkiye yüzyılı için yolumuza; milletimize olan sorumluluğumuz, devletimize olan sadakatimiz, medeniyetimize olan bağlılığımız ve şehitlerimize olan borcumuzla devam edeceğiz." denildi.