Gezi Parkı ile ilgili sabahtan beri süren polis saldırısında İstanbul Tabip Odası yaptığı açıklamada yaklaşık 100 yaralı olduğunu açıkladı.

Açıklamada, "Bir kafa travması, bir kol kırığı ve bir bacak kırığı ile yaklaşık yüz kişinin çeşitli yerlerinden sıyrık ve ekimozlar ile gaza bağlı zehirlenme" denildi.

bianet'e konuşan İstanbul Tabip Odası'ndan bir yetkili kafa travması yaşayanlarının sayısının açıklamayı yazdıkları sırada 6'ya yükseldiğini yaralıların sayısının da giderek arttığını belirtti.

Tabip Odası biber gazı konusunda yetkilileri bir kez daha uyarıyor:

"Kendi argümanını dahi savunamayan bu totaliter hükümeti, kimyasal silah olarak kabul edilen ve kronik rahatsızlığı olanların yoğun maruziyet durumunda ölümüne yol açabilecek 'biber gazı' konusunda bir kez daha uyarmak istiyoruz. İçeriği itibariyle ölümcül sonuçlar doğurabilecek olan 'biber gazı bombalarının' ayrıca özen gösterilmeden, hedef alınarak kişilerin üzerine ateşlenmesinin insanlara doğrudan mermi ile ateş edilmesinden bir farkı bulunmuyor. Her an bu gaz fişekleriyle yaralanan bir yurttaşımızın ölüm haberini alma endişeliyle yaşıyoruz. Ülkeyi yönetenleri bu sorumsuz tutumlarından bir an önce vazgeçmeye çağırıyoruz." (Bianet)

Fotoğraflarla Taksim Gezi Parkı'na polis saldırısı:
http://www.demokrathaber.net/taksim-gezi-parkina-polis-saldirisi-resimleri,63.html