Geçici olarak İzmir Çeşme Adliyesi’nde gören yapan 12 yıllık polis Erol Benzer, bu sabah saatlerinde Facebook’taki 'Polis Kürsüsü' adlı bir polis grubuna attığı mesajın ardından adliye önünde şakağına dayadığı beylik tabancasıyla intihar etti.

Radikal'e göre, İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Benzer, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Polis Kürsüsü’nün yöneticisine intihar etmeden önce mesaj atan 37 yaşındaki bir çocuk babası Benzer, borçları olduğunu belirtip, “Umarım, siz geride kalan meslektaşlarım hak ettiği özlük haklarına ve insan hakları ile insani koşullarda yaşayıp çalışma şartlarına kavuşursunuz!” ifadelerini kullandı. Emniyet-Sen yetkilileri de Radikal'e yaptıkları açıklamayla olayı doğruladı.

BENZER’İN MESAJI ŞÖYLE:

“Değerli Meslektaşlarım..

Polisin de adalete, insan gibi yaşamaya ve insan gibi çalışmaya hakkı olduğunun farkına varılması ve demokrasi adına saha faLa Polis yaşamına son vermesin, bu son olsun diye İzmir-Çeme Adliye önünde kendimi şehit ediyorum..

Umarım işe yarar, sesimiz duyulur, siz geride kalan meslektaşlarım hakettiği özlük haklarına ve insan hakları ile insani koşullarda yaşayıp çalışma şartlarına kavuşursunuz!

Geride bıraktığım 71 yaşındaki Annemi oğulsuz, 9 yaşında zaten Annesiz büyüyen oğlumu birde Babasız, Ailemi sevenlerimi ve sevdiklerimi bensiz bıraktığım için üzgünüm ancak meslektaşlarımın geride bıraktığım emanetlerime sahip çıkacaklarındanda şüphem yoktur.

NOT: vakıfbanka 2 adet kredim ve bir miktar bonus kredi kart borcum vardı, geride kalanlara bunları bıraktığım için ayrıca özür diliyorum.

Borçlar bir şekilde ödenir, Oğluma Eğitim konusunda yardımcı olabilecek hayırsever insanlara da desteklerinden dolayı şimdiden teşekkür ederim..

Elveda..

Polis Memuru EROL BENZER”

Grubun yöneticisi, “Acil: İzmir-Çeşme’de bulunan meslektaşlarımızdan acilen sayfamıza mesaj atmalarını arz ediyoruz. Bir meslektaşımız adliye önünde intihar edeceği ile ilgili mesaj atmış. Lütfen yardımcı olun. Bir canı kurtaralım” şeklinde mesaj attıktan bir süre sonra, “Maalesef bize ve arkadaşlarına mesaj attıktan sonra intihar eden Erol Benzer meslektaşımızı kaybettik” mesajını yayımladı.

Erol Benzer’in Polis Kürsüsü sayfasına attığı mesajdan sonra sayfa yöneticisinin, “Erol Bey lütfen. Sorunlarınız neyse konuşarak halledilebilir. İntihar çözüm değil. Hiçbir neden için ölmeye değmez. Hiçkimse yoksa bile oğlunuz için yaşamalısınız. Orda mısınız? Lütfen bir ses verin. Hiçbir neden, hele de sorunlarımıza ses getirmek için intihar edilmesin. İstemiyoruz böyle şeyi. Hep beraber sorunların üstesinden gelebiliriz. Yaşama son vermek kolaya kaçmaktır. Zor olanı seçeli beraber.” şeklinde bir mesaj attığı ancak yanıt alamadığı görülüyor.