Fatih Portakal, Muharrem İnce'yi uyardı: Üstüme gelme, yazışmalar elimde Fatih Portakal, Muharrem İnce'yi uyardı: Üstüme gelme, yazışmalar elimde

Şahkulu Dergahı'nın İstanbul Pendik'teki şubesine silahlı saldırı düzenlendi.

Öğrenilen bilgiye göre, deprem bölgesine gönderilmek üzere hazırlanan yardım paketleri TIR'lara yüklenirken bir araçla gelen silahlı kişiler ateş açtı.

Bacağından yaralanan bir kişi hastaneye kaldırıldı.

Olay yerine polis ekipleri sevk edilirken; saldırganların kaçtığı öğrenildi.

Şahkulu Sultan Vakfı Başkanı Beyzade Özkahraman, "Deprem nedeniyle çok sayıda üyemizden yardım topladık ve gönderdik. Bugün de yardımları organize etmek için Pendik'te çalışmaya başladık. Sayısını bilmediğimiz silahlı kişiler Pendik'teki TIR'ımızı bastı ve yardımlara çökmeye çalıştı. Karşı koyan bir arkadaşımız yaralandı. Olay karakola intikal etti. Süreci yakından takip edeceğiz" dedi.

'TIRIMIZIN ÖNÜNÜ KESTİLER'

Şahkulu Sultan Pendik Cemevi Şubesi yöneticileri de saldırganların saldırı sonrası aracı bırakıp kaçtıklarını belirterek şu bilgileri paylaştı:

"Yardım malzemeleri götürülecekken, bu şekilde önümüzün kesilmesi çok kötü. TIR'ımızın önünü kestiler. 'Bizim arkamızda kimler var, siz bunları biliyor musunuz? Buraya adam yığarız' dediler. Sabotaj amaçlı gelmişler, arabanın ön ve arka plakası yok. Şase numarasını patlatmışlar."