Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, Peker için çıkarılan kırmızı bültenin kapsamının genişletildiğini duyurdu.

Barkın, "Interpol tarafından sadece 'savunması alınmak üzere' çıkarılan kırmızı bültenin, 'tüm dünyada aranıyor' biçiminde kapsamı genişletildi" dedi.

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın'ın, Peker ile ilgili son gelişmeleri anlatan tweet serisi paylaştı.

Barkın paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Sayın Sedat Peker hakkında, Anadolu 16.ACM ve Bursa 5.ACM'nin talebiyle Interpol tarafından sadece "savunması alınmak üzere" çıkarılan kırmızı bültenin, "tüm dünyada aranıyor" biçiminde kapsamının genişletildiğini öğrendim bugün. Belli ki bir şeyler değişiyor..."

'EMRE OLUR, PEKER'İN KARA KUTUSU DEĞİL'

Ersan Barkın, Peker'in 'basın danışmanı' olarak bilinen Emre Olur'un tutuklanması ile ilgili de şunları yazdı:

Sedat Peker'in yanında 7 ay, kendi ifadesinde de belirttiği gibi, çay ikramı, telefonlara yanıt vermek gibi görevlerde bulunan Emre Olur; Peker'in "kara kutusu", "sağ kolu","basın danışmanı" diye getiriliyor ve basın mensupları başta olmak üzere korku iklimi yaratılmaya çalışılıyor. Kimseyle bilgi paylaşmamasıyla ünlü Sedat Peker'in kara kutusunun olamayacağını bilenler de bu koroya katılıyor. Kendisine basın danışmanı belirlemek istese, birkaç TV kanalında yaptığı programlar dışında basınla ilgisi olmayan kişiyi mi kendine danışman seçer diye de kimse sormuyor."

'SON 15 GÜNDÜR NELER OLUYOR, NE DEĞİŞTİ?'

"Sahiden son 15 gündür neler oluyor? Ne oldu, ülkede ve dünyada ne değişti?" diyen Barkın, "Kırmızı bülten, Emre Olur'un gözaltına alınması, yaşanan cinayet, Sedat Peker hakkında alınan yeni yakalama kararı... 17 yıllık avukatım, memleket halini yıllardır takip ederim. Ben anlayamıyorum.

Dosyada 20'den fazla tutuklu varken sadece savunmasını almaktan ibaret kırmızı bültenin, tüm tutukluların tahliyesi sonrasında Interpool tarafından uluslararası yakalamaya dönüştüğünü göz önüne aldığımda "üst akıl" filan demekten başka aklıma bir şey gelmiyor."