İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik sosyal medya paylaşımlarından dolayı hakkında ‘tehdit’ suçundan fezleke düzenlenen Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Eskişehir ziyaretinde açıklamalarda bulundu. 

Özdağ, "Ankara Başsavcısı benimle ilgili soruşturma açmış ‘Süleyman’ı dövecek’ diye. Ben de diyorum ki, bulsam döveceğim de bulamıyorum" dedi.

NE OLMUŞTU?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu, Ümit Özdağ'ın, Twitter hesabından 9 Mayıs 2022'de yaptığı paylaşımda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tehdit ettiği iddiasıyla fezleke hazırlamıştı.

Özdağ'ın paylaşımda kullandığı ifadeyle tehdit suçunun yasal unsurlarının oluştuğu belirtilen fezlekede, "27. dönem milletvekili Ümit Özdağ'ın tehdit suçunu işlediğine dair hakkında fezleke tanzimini gerektirir yeterli ve kanuni delilin mevcut olduğu, bu nedenle adı geçen milletvekili hakkında Anayasanın 83. maddesine istinaden dokunulmazlığının kaldırılması talebinde bulunulması gerektiği kanaatine varılmıştır" değerlendirmesine yer verilmişti. Fezleke, TBMM'ye ulaştırılmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderilmişti.

Özdağ ile Soylu, daha önce de sosyal medya hesapları üzerinden tartışmış, Özdağ, Soylu ile telefonda küfürleştiklerini söylemişti.