ORC Araştırma Genel Müdürü Mehmet Pösteki, kişisel sosyal medya hesabından 5 ilde yapılan araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

4 İLDE CHP, 1 İLDE AK PARTİ

Kırklareli, Balıkesir, Çanakkale, Manisa ve Tekirdağ'daki oy dağılımının belirlenmesi amacıyla yapılan ankette seçmene "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen anketin sonuçlarına göre, 4 ilde CHP birinci parti olurken, AK Parti de 1 ilde ilk sırada yer aldı.

KIRKLARELİ

Kırklareli'nde CHP yüzde 43,1'le ilk sırada yer alırken, İYİ Parti yüzde 25,1'le iki, AK Parti ise yüzde 20,4'le üçüncü sırada yer aldı.

BALIKESİR

Balıkesir'de ilk sırada yer alan CHP, yüzde 31,2 oy oranıyla AK Parti'nin önünde yer aldı. İkinci sırada yer alan AK Parti yüzde 30,7, üçüncü sıradaki İYİ Parti ise yüzde 23,8 oy aldı.

ÇANAKKALE

Yüzde 34,5 oy oranıyla Çanakkale'de ilk sırada CHP yer alırken, AK Parti'nin oy oranı ise yüzde 26,4 olarak kayda geçti. Üçüncü sıradaki İYİ Parti ise yüzde 24,1 aldı.

MANİSA

AK Parti, Manisa'da yüzde 32,7 oy oranıyla ilk sırada yer aldı. AK Parti'yi, yüzde 28,4 oyla CHP takip etti. 3. sırayı alan İYİ Parti ise yüzde 19,5'te kaldı.

TEKİRDAĞ

Anket sonucu son olarak açıklanan Tekirdağ'da ilk sırada yer alan parti, yüzde 35,3'le CHP olurken, AK Parti yüzde 27,1'le ikinci, İYİ Parti ise yüzde 21,3'le üçüncü sırada yer aldı.