Mustafa Suphi’yi boğdular, Nazım’ı sürdüler, Sabahattin Ali’yi öldürdüler. Onlarca yazarı çizeri öğretim görevlisini, öğrenciyi, evinden işinden yurdundan yuvasından ettiler. Dersim’i kana buladılar.

1968’de Vedat Demircioğlu’nu öğrenci yurdunun penceresinden aşağıya atmak suretiyle katlettiler. 1 Mayıs 1977’de kalabalığın üzerine yaylım ateşi açarak 37 işçinin hayatına kıydılar. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını idam ettiler, yazar Servet Tanilli’yi sakat bıraktılar, Erdal Eren’i 17 yaşında ipe gönderdiler.

16 Mart 1978’de tarihe Beyazıt Katliamı olarak geçen katliamda İstanbul üniversitesinden çıkan öğrencilerin üzerine, bomba atmak suretiyle 7 devrimci üniversite öğrencisini katlettiler. Ecevit Hükümeti tarafından Adana İl Emniyet Müdürü olarak atanan Cevat Yurdakul’u 28 Eylül 1979’da aracını taramak suretiyle öldürdüler.

1979’da Ankara'nın Piyangotepe mahallesinde yüzlerini çorapla maskeleyerek kahvehaneye girip 7 sol görüşlü kişiyi katlettiler, olaya soygun süsü verdiler. 1978’de Malatya’da “Şeriat isteriz” diye bağıran guruplar sivil faşistlerle birlikte Alevi mahallelerini ateşe verip, 3 kişiyi öldürüp 30 kişiyi yaraladılar, bin kadar işyeri ve evi kundakladılar.

8 Ekim 1978 günü Bahçelievler de 7 TİP’li öğrenciyi kafalarına kurşun sıkarak ve havluyla boğarak öldürdüler. 24 Aralık 1978’de silahlı ve sopalı kalabalık gruplar Kahramanmaraş'ta Alevi mahallelerine saldırarak, çoluk çocuk demeden hamile kadınların karınlarındaki çocuklar dahil yüzlerce insanı katledip, binlercesini yaraladılar.

29 Mayıs 1980 Çorum'da 57 Alevi ve sol görüşlü yurttaş katlettiler.

Başta Sabahattin Ali, Abdi İpekçi, Bahriye Üçok, Turan Dursun, Çetin Emeç, Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Vedat Aydın, Musa Anter, Behçet Cantürk, Namık Tarancı, Hüseyin Deniz olmak üzere son 90 yıl içerisinde onlarca sol görüşlü gazeteci, aydın ve yazarı öldürdüler.

4 Mayıs 1987'de Van 100. Yıl Üniversitesinde Mehmet Şirin Tekin isimli öğrenciyi oruç tutmadığı için bıçaklayarak katlettiler. 2 Temmuz 1993’de Sivas Madımak otelinde Pir Sultan Abdal Şenliklerine katılan 33 yazar, ozan ve aydını yakmak suretiyle öldürdüler.

12 Mart 1995’de İstanbul Gazi Mahallesinde bir kahvenin taranması sonucu çıkan olaylarda çoğu Alevi 13 kişiyi öldürüp 195 kişi yaraladılar. 29 Eylül 1999'da Ankara Ulucanlar Merkez Kapalı Cezaevinde başlatılan ve adına “Hayata Dönüş Operasyonu” denilen katliamda 10 tutukluyu katledilip, 100'e yakın tutukluyu darp ettiler.

Trabzon’da 5 Şubat 2006 tarihinde, Santa Maria Katolik Kilisesi’nde silahla saldırarak Rahip Andrea Santoro’yu öldürdüler. 18 Nisan 2007’de Malatya’da, Zirve Yayınevi'nde çalışan 3 kişiyi boğazını keserek ve bıçaklayarak katlettiler. 19 Ocak 2007’de gazeteci yazar Hrant Dink’i kendi çıkardığı Agos gazetesinin önünde vurarak öldürdüler.

Yıllarca Kürt insanına tahammül etmediler. Bırakın Kürt insanına, hayvanına bile tahammül etmediler. Sahibi Kürt diye dağlarda koyunları kuzuları öldürdüler. İnsan dışkısı yedirdiler Kürt köylülerine. Köyleri yaktılar yıktılar insanları göçe zorladılar. Daha dün Roboski’de onlarca insanı havadan bombalarla katlettiler. Kürt çocukları dünyaya gözlerini silah ve bomba sesleri ile açtı. Kalem tutması gereken eller taş tutmaya başladı.

Alevilerin talepleri yıllarca görünmezden gelindi. Her türlü sözler seçim öncesinde verildi ama hiçbir zaman gerekenler yapılmadı. Cem evleri ibadethane olsun dediler kimse dinlemedi. Din dersleri seçmeli olsun dediler kimse umursamadı. Din Kitaplarına Alevilik eklensin dediler kimse duymadı.

Ceylan Önkol’u havan topuyla, Uğur Kaymaz’ı silahla öldürdüler. Ankara’da Ethem Sarısülük’ü, Eskişehir’de Ali İsmail Korkmaz’ ı, Antakya’da Abdullah Cömert’i, Ümraniye’de Mehmet Ayvalıtaş’ı, İstanbul’da Berkin Elvan’ı, Lice’de Medeni Yıldırım’ı katlettiler.

Tüm bunlar yetmezmiş gibi ve sanki ülkeyi yıllardır Alevi bir Cumhurbaşkanı, Alevi bir Başbakan yönetmiş gibi ve tüm bunun ötesinde sanki Sünni olmak övünülesi bir şeymiş gibi “Ben de Sünni’yim” diyor! Buyur işte yukarıda yazılanların tamamı Sünni Başbakanların ülkeyi yönettiği dönemlerde yaşandı! Varsa övünülecek bir şey hayrını görün!