ABD'li aşk romanı yazarı Susan Meachen'ın 'ölümünden' iki yıl sonra 'geri geldiğini' ve ölümünün bir 'düzmeceden ibaret olduğunu' Facebook hesabından duyurunca, hayranları arasında şaşkınlığa sebep oldu.

YILLARCA YAS TUTTULAR

Kendisini 'tamamen kusurlu' aşk romanları yazarı olarak tanımlayan Susan Meachen'ın kızı olduğunu iddia eden bir kişi, Eylül 2020'deki bir Facebook gönderisinde 'Meachen'ın intihar ettiğini' duyurmuştu. Bunun ardından hayran kitlesi, Meachen için yas tutmaya başlamıştı.

RELATED VİDEO

Meachen'ın zorbalığa maruz kaldığı için psikolojisinin bozulduğu iddiaları ortaya atılmış, o dönemde yazar Susan A Cole, ölüm haberi yayıldıkça şok olduğunu hatırlayarak, "İçimizden birinin yaşamına son vermesi yeterince yıkıcıydı ve bunun için yas tutuyorduk" demişti.

Susan Meachen'ın ölüm sebebi üzerine ortaya çıkan karmaşa ve yapılan tartışmalar sürerken, Meachen'ın hayranları iki yıl boyunca ölüm yıldönümü ve onun adına bağış toplama etkinlikleri düzenledi. Hatta 'zorbalığı ait olduğu yerde; kurgu romanlarda tutma hedefiyle' kısa öykü derlemesi bile yayınlandı.

'EĞLENCE BAŞLASIN' DİYEREK GERİ DÖNDÜ

Ancak bu hafta, Meachen'ın aniden 'dirilmesiyle' bunların hepsi sona erdi. Meachen olduğunu iddia eden bir kişi, "Bunu nasıl yapacağımı milyonlarca defa düşündüm ve hâlâ doğru olup olmadığından emin değilim" diyerek aslında ölmediğini duyurdu. Meachen olduğunu iddia eden kullanıcı, "Tonlarca soru olacak ve pek çok kişinin gruptan ayrılacağını tahmin ediyorum, eğlence başlasın" diye yazdı.

Susan Meachen'ın şok edici 'geri gelişi', çevrimiçi topluluğunda kızgınlığa yol açtı. Meachen'ın yazarlık grubunun üyelerinden biri, yaptığı paylaşımda "Herkes artık neyin gerçek neyin yalan olduğunu bilmediği için birbiriyle eskisi gibi iletişim kuramayacağını düşünüyor" dedi.

İMLÂ HATASI ELE VERDİ

Ancak haber her ne kadar şok edici olsa da, grupta bulunan bazı insanlar Meachen'ın 'aslında ölmediğinden' şüpheleniyordu. Grup üyelerinden biri, ABD'li yazarın 'garip' bir yazım hatasına sahip olduğunu ve kızı olduğunu iddia eden kişinin de tıpatıp aynı hatayı yapmaya devam ettiği için şüphe uyandırdığını belirtti.

Grup üyesi, geriye dönüp bakıldığında topluluktaki pek çok kişinin bu hatayı bir ipucu olarak kabul ettiğini dile getirerek, "Hepimiz, başından beri onun kızı olmadığı sonucuna vardık" dedi.