İstanbul Sarıyer’deki evlerinin önünde nişanlısıyla oturan Orman Mühendisi B. D., akrabalarının saldırısına uğradı.

Nişanlısının şort giymesiyle mahallenin edebini bozduğunu söyleyerek Büşra D.’yi döven 4 saldırgan, kızlarına yardıma koşan anne ve babayı da hastanelik etti.

Vatan'dan Çağdaş Ulus'un haberine göre, Tarabya Tunca sokakta yaşanan olay şöyle gelişti:

Orman Mühendisi B. D., cuma akşamı kendisini görmeye gelen nişanlısıyla evlerinin önünde oturup sohbet etti. Bir süre sonra B. D.’nin babasının cep telefonuna genç kızın kuzenlerinden Mehmet D. tarafından, “Kapının önünde şortla oturan ibnelere söyle oturmasınlar, yoksa burası karışacak. Sen söylemezsen biz gerekeni yaparız. On dakikaya kadar içeri girsinler, kötü olacak” mesajı attı.

Bunun üzerine baba A. D. kızını ve damadını uyarıp damat M.K.’yı evine gönderdi. Nişanlısı evine giden B. D. ise evin önünde oturmaya devam etti. Bir süre sonra evin önüne gelen Mehmet D., Musa D., İsa D. ve İsmail D. küfürler savurup genç kızı darp etti. Olayı duyup aşağı inan anne R. ve baba A. D.’de saldırının hedefi oldu.

Darp edilen anne, baba ve kızları B. D., Şişli Etfal Hastanesine kaldırılırken burada darp edildiklerine dair rapor alıp ertesi gün Tarabya Polis Merkezine giderek saldırganlar hakkında şikayetçi oldu.

Şikayet üzerine polis, dört saldırganı gözaltına alırken ifade sonrası saldırganlar serbest bırakıldı.

B. D.: KADINLARIN ŞORTUNA KARIŞANLAR ARTIK ERKEKLERİN ŞORTUNA DA KARIŞIYOR

Saldırganların serbest bırakılmasına isyan eden B. D. ve ailesi ise, “Kadının şort giymesini edepsizlik olarak görenler, artık erkeklerin giyimine de karışıyor. Bunlara göz yumulmamalı” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.