İstanbul'da Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz'ın süt annelik yapmasıyla haberlere konu olan 3 aylık 'Nisa Mihriban'ın beyin ölümü gerçekleşti. Bebeğin bakımında ihmal olduğu iddiasıyla bakıcısının ifadesi alınırken, inceleme başlatıldı.

'Kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'terk' suçlarından gözaltına alınan bebeğin biyolojik annesi Ebru S. ise tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

NE OLMUŞTU?

Pendik 11 No'lu Acil Yardım İstasyonu'nda Acil Tıp Teknisyeni olarak görev yapan 29 yaşındaki Büşra Durmaz, 29 Mart Salı günü Pendik'te boş araziye bırakılmış bir bebek ihbarına gitti. Durmaz, bulduklarında aç olduğunu fark ettikleri bebeği emzirdi ve 3 aylık bebeğe kendi kızının ikinci adını verdi. Nisa Mihriban ismi verilen bebek, sağlık kontrollerinin ardından Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne götürüldü.

YOĞUN BAKIMA KALDIRILMIŞTI

Bir süre sonra sağlık durumu kötüye giden Nisa Mihriban bebek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Bebeğin bu sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Bebeğin boğazına kaçan besin maddesi nedeniyle sağlık durumunun kötüleştiği öne sürüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Büşra Tekin'in bebekle ilgilendiği anların videosunu sosyal medya hesabından paylaşmıştı.