Ankara kulislerinde konuşulan "Nureddin Nebati'nin yerine Hazine ve Maliye Bakanlığı'na Mehmet Şimşek getirilecek" iddiasını, Şimşek'e yakın kaynaklar yalanladı

Gazeteci Erdal Sağlam Ankara kulislerinde Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin görevden alınacağı ve yerine eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in getirileceğini öne sürdü.

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yeniden bakanlık görevini üstleneceği iddiası için Şimşek'e yakın kaynaklar, "Dedikodudan ibaret" yorumunda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık dava Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 1 milyon liralık dava

Cumhuriyet'ten Rabia Azra Sözcü'nün haberine göre, Mehmet Şimşek'e yakın bir kaynak, "Bunlar tamamen dedikodudan ibaret. Mehmet Bey, Doha, Londra, New York ve Paris merkezli uluslararası fon ve yatırım bankalarını yönetiyor. Dolayısıyla çok yoğun, gündeminde siyaset yok" dedi.

"Mehmet Şimşek'in bakanlık teklifine cevabı ne olur" sorusuna ise "Bakanın zaten kendi işleri var. Dedikodu kelimesi burada çok önemli çünkü birileri sürekli bir şeyler uyduruyor. Kendi programı zaten yeterince dolu" yanıtı verildi.

Ekonomi yazarı Erdal Sağlam önceki gün katıldığı televizyon yayınında, "İki gündür bir laf dolaşıyor. Nureddin Nebati'nin gidip Mehmet Şimşek'in geleceği söyleniyor... Mehmet Şimşek istemiyor ama zorluyorlar bakan olması için yorumları da var" demişti.