Devrimci Yol hareketinin önder kadrolarından olan Nasuh Mitap, önceki gece, 65 yaşında hayatını kaybetti. Mitap’ın cenazesi yarın İstanbul’dan memleketi Kırklareli’ne uğurlanacak ve aynı gün toprağa verilecek.

Nasuh Mitap için ilk tören, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yapıldı. Aynı zamanda Nasuh Mitap’ın devrimci mücadeleye başladığı okul olan SBF’deki tören, bugün saat 14.00’te başladı.Törene mücadele arkadaşlarının yanı sıra, Nasuh Mitap’ın mücadelesini sahiplenen Devrimci Gençler de katıldı.BirGün'de yer alan habere göre, Nasuh Mitap’ın cenazesi 6 Kasım Perşembe günü (yarın), saat 9:30 ‘da Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi önünden alınarak Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Meydanı’na getirilecek ve meydanda bir tören yapılacak. Meydanda yapılacak olan törenin ardından cenaze, araç konvoyu eşliğinde memleketi Kırklareli’ne doğru yola çıkacak.

Devrimci Yol hareketinin liderlerinden olan Kırklarelili olan Mitap, 12 Eylül döneminde ağır işkenceler görmüş ve bunlara karşı büyük direniş göstermişti.