Show Tv ekranlarında izleyiciyle buluşan 'Kızılcık Şerbeti'nde 'Alev' karakterini canlandıran Müjde Uzman ve 'Nursema'ya hayat veren Ceren Karakoç, Show Tv'de Ömür Sabuncuoğlu'na diziyi anlattı.

'DAHA ÖNCE YAPILMAMIŞ BİR İŞTİ'

Müjde Uzman, "Bu denli bir başarıyı tahmin etmesem de dizinin konuşulacağından emindim. İlk bölüm fragmanı çok vurucuydu. Daha önceden yapılmamış bir işti" dedi.

Dizideki 'Alev' ve 'Abdullah Ünal'ın aşk hikâyesi hakkında da konuşan Uzman, "O kadar sürprizlerle dolu bölümler yapıyoruz ki senaristlerimiz bütün izleyicileri şaşırttığı gibi bizi de şaşırtıyor. Olabilir de olmayabilir de" ifadelerini kullandı

Ömür Sabuncuoğlu'nun sorularını yanıtlayan Ceren Karakoç da setin en komiğinin Barış Kılıç olduğunu söyledi.

Meslektaşı Osman Karakoç ile 10 yıllık evliliğiyle ilgili de konuşan Karakoç, "Eşimin sakinliğini ve dinginliğini es geçemeyeceğim. Osman oldukça çok sakin ve beni dengeleyen bir eş. Benim en büyük eleştirmenim O" dedi.

Müjde Uzman ve Ceren Karakoç, ayrıca lakaplarını da açıkladı. Uzman, sadece sette değil özel hayatında da 'Müjdat' diye çağırıldığını belirtirken Karakoç'un 'Kızılcık Şerbeti' setindeki lakabının 'Nurfena' olduğunu söyledi.

Başrollerini Barış Kılıç, Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu, Sibel Taşçıoğlu, Müjde Uzman, Doğukan Güngör ve Settar Tanrıöğen'in paylaştığı 'Kızılcık Şerbeti'nin yönetmenliğini Hakan Kırvavaç üstleniyor. Dizinin senaryosunu ise Melis Civelek kaleme aldı.