CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, CHP’nin cumhurbaşkanı adayının büyük ölçüde Yalova Milletvekili Muharrem İnce olacağını söyledi.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayları arasında ismi geçen Kesici, "Dün akşam itibariyle Muharrem İnce adı öne çıktı. Yetkili arkadaşlarımızla konuşmuşlar. Ben de sabah bu münasebetle tebrik ettim. Muharrem İnce'nin adaylığı kesin gibi" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce ise "Yarın saat 10.00'da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin. Benden bir şey beklemeyin. Sloganımız şu; zamanı gelince her şey güzel olacak" dedi.

Ana muhalafet partisi yarın önce Meclis grubunu toplayacak. O toplantıda cumhurbaşkanı adayı için grup kararı alınacak. Ardından da Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda CHP'nin adayı kamuoyu ile paylaşılacak.

Adaylık için ibrenin döndüğü isim CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce.

CHP'nin bugünkü grup toplantısı öncesi milletvekilleri Muharrem İnce'yi tebrik etti.

İnce'nin isminin yarın Kılıçdaroğlu tarafından açıklanması bekleniyor.

İNCE: GURUR DUYARIM

Cumhuriyet’e konuşan Muharrem İnce ise konuyla ilgili şunları söyledi:

“Atatürk’ün partisinin üyesi olarak Atatürk’ün oturduğu koltuğa aday gösterilmekten gurur duyarım. Elbette kararı genel başkanım ve milletvekillerimiz verecektir. Hem partimiz hem de milletimiz için hayırlı olmasını dilerim.”

İnce, "Yarın saat 10.00'da genel başkanımız açıklama yapacak, bekleyin, acele etmeyin. Benden bir şey beklemeyin. Sloganımız şu; zamanı gelince her şey güzel olacak" dedi.

Yüz bin imza ile cumhurbaşkanı adayı olacaklara CHP'lilerin yardımcı olmasını isteyen İnce, "Yardımcı olsunlar ki bu diktatöre göstersinler. İmza konusunda arkadaşlarımıza örgütümüzün yardımcı olacağına inanıyorum. CHP'lilerin ittifak içerisinde aday olmak isteyen cumhurbaşkanı adaylarına imza vererek yardımcı olmasını istiyorum." diye konuştu.