Mısır hava kontrol yetkilileri, 224 kişi taşıyan ve Şarm el Şeyh - St. Petersburg seferini yapan Kolavia/Metrojet Havayolları'na ait uçak ile irtibatın kesildiğini açıkladı. Daha sonra uçağın Türk hava kontrol yetkilileri ile temas kurduğu açıklaması geldi. Ancak, Mısır Başbakanı Şerif İsmail Sina'da düştüğünü açıkladı. Düşen uçağın Airbus A321 tipi ve 18,5 yaşında olduğu öğrenildi.

Rusya'ya giden uçakla irtibatın, Şarm El Şeyh kentinden kalkışından kısa süre sonra Sina Yarımadası üzerinde kesildiği belirtildi.

Ancak dakikalar sonra Mısır hava trafiği yetkilisi Ayman el Mukaddam, uçağın Türk hava kontrol yetkilileri ile temas kurduğunu açıkladı. Mukaddam, " Rus havayolunun yetkilileri bize, irtibatımızın kesildiği uçağın güvende olduğu ve şu anda Türk hava sahasından geçtiği bilgisini verdi" açıklamasını yaptı.

MISIR BAŞBAKANI DOĞRULADI

Öte yandan Russia Today'de yer alan haberde, uçağın Sina'da düştüğünü iddia etti. Russia Today'in haberinde, Mısır Başbakanı Şerif İsmail'in uçağın düştüğünü doğruladığı belirtildi.