MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, erken seçim ve cumhurbaşkanı adayı hakkında açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, "Erken seçim diye bir şey yok. Önümüzdeki seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan MHP'nin de Cumhurbaşkanı adayıdır” dedi.

MHP Genel Başkanlığı koordinesinde düzenlenen 'Adım Adım 2023, İl İl Anadolu' toplantısı Diyarbakır'da gerçekleştirildi.

Toplantıya Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Ömer Çağlar Yılmaz, Uğur Öztürk, Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp, İl Başkan Yardımcıları Mehmet Yasin Arslan, Ahmet Bedeşçi, Orhan Sanay, Şevket Toprak ile il ve ilçe teşkilat başkanları ve üyeler katıldı.

"RECEP TAYYİP ERDOĞAN CUMHUR İTTİFAKI'NIN DA MHP'NİN DE CUMHURBAŞKANI 'ADAYIDIR"

Programda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım, şu ifadeleri kullandı:

"Önümüzde 2023 seçimleri var, erken seçim diye bir şey yok. Ama seçim çalışması evvelden başladı. Cumhur ittifakı olarak Milliyetçi Hareket Partisi olarak önümüzdeki seçimlerde Recep Tayyip Erdoğan Cumhur İttifakı'nın da Milliyetçi Hareket Partisi'nin de cumhurbaşkanı adayıdır. Bunu çok evvel açıkladık.

"2023 seçimlerinde bir hedefe doğru yoğunlaşmamız lazım. Bu hedef ne? Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı tekrar cumhurbaşkanı yapmak Cumhur İttifakı'nı da mecliste birinci parti olarak çıkarmamız lazım.

"Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Akdeniz'deki kazanımlarımızı Kafkasya'daki kazanımlarımızı, bölgedeki gücümüzün devam etmesi için bunun böyle olması gerekir. Aksi takdirde Kemal Kılıçdaroğlu mantığı ve dünyasıyla Allah göstermesin bu ülke karşı karşıya kalırsa hiçbir kazanımımız kalmaz. Açık açık söyledikleri bir şey vardır. Dış politika yüzde 80 geri çevireceğiz.

"Ne hidrokarbon hayaliniz kalır ne de Azerbaycan'daki toprağınızı tekrar savunma gücünüz kalır. Bu milli iradenin işidir. Bu Türkiye'nin iç cephesinin işidir. Mustafa Kemal Atatürk der ki üç tane cephe vardır. Birincisi ordunun savaştığı cephe, ikinci cephe millet, üçüncüsü meclis.

"Ordu savaşı kaybedebilir, lakin millet dik durduğu müddetçe meclis dik durduğu müddetçe savaşı tekrar kazanırsınız. Fakat millet savaşı kaybederse bunun sonu yoktur. Milletin savaşı kaybetmemesi için önümüzdeki 2023 seçimlerinde burada bulunan değerli hazirundan istediğimiz daha fazla gayret edip, daha fazla çalışıp hayırlı bir neticeyi hep beraber almamızdır."