Devlet Bahçeli'nin siyasi danışmanı konuştu

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin dün "Boğaz'da, yalılarda viskisini yudumlayıp, oyunu HDP'ye veren şerefsizler" ifadelerinin ardından, danışmanı konuyu bir ileri noktaya taşıdı.

Bahçeli'nin siyasi danışmanı Metin Özkan, "3 bin kişilik şerefsizler listesi" var diyerek HDP seçmeninin çetelesini tuttuklarını açıkladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin danışmanı Metin Özkan, dün katıldığı bir televizyon programında, Bahçeli'nin "boğazda viskisini yudumlayıp, oyunu HDP'ye veren şerefsizler" hakaretinin "doğru bir tabir olduğunu" savunarak, şöyle konuştu;

"Bu ülkenin garibanı, yetimi, dulu, fakiri, fukarası evine götürecek ekmek bulamazken birileri Boğaz'da viskisini yudumlayıp bu ülkede terörden teröristten beslenen "o tabirle" hitap edilen insan orada oturduğu sürece bu doğru bir cümledir."

Metin Özkan, programda HDP'ye oy verenlerin çetelesini tuttuklarını da söyleyerek, "Kimlerdir? İsterseniz çantamda listesi var ama; 3 bin kişi açıp burada saymayayım zamanımız kalmayabilir" dedi.

Özkan, böylesine bir liste olmasının "fişleme olmadığını" idda etti.

Özkan fişlemeyi de şu sözlerle savundu:

"Biz MHP olarak kimseyi fişlemeyiz. Ama MHP yapılan her türlü yanlışı not eder. O Boğaz'da oturan birileri de bunların içinde o 63'lüklerin (Akil İnsanlar heyeti) çoğu da dahil, ülke çözüme mutluluğa gidiyor, refaha gidiyor diye insanlara propaganda yapıp bugün o şehit olan insanların kanını elinde dolaştırırken biz o insanların çetelesini tutuyoruz."