Ankara’da Alparslan Türkeş Vakfı tarafından, Alparslan Türkeş’in 104’üncü doğum günü sebebiyle düzenlenen etkinlikte Ülkü Ocakları üyesi olduğu iddia edilen kişiler ile etkinliğe katılanlar arasında arbede çıkmasının ardından yaşanan gerginlik sürüyor.

Bugün Ülkü Ocakları üyeleri tarafından paylaşılan görüntülerde MHP Ankara İl Başkanı'nın Alparslan Türkeş Vakfı'nı bastığı görüldü.

Gerçek Gündem'in haberine göre,  Alparslan Türkeş Vakfı önünde çekilen görüntülerde MHP Ankara İl Başkanı Turgay Baştuğ'un ''Başbuğumuzun ismini CHP'ye Mansur'a peşkeş çekmeye kalkarsanız bunun hesabını soracağız'' ifadelerini kullandığı duyuldu.

"BAŞBUĞUMUZ ALPARSLAN TÜRKEŞ'E EVLAT OLMAK KAN DEĞİL GÖNÜL VE FİKİR BAĞI MESELESİDİR"

Alparslan Türkeş Vakfı'nda bulunanları tehdit ettiğini gösteren görüntüleri sosyal medya hesabından ilk paylaşan kişi Gülce Sevim Bozkurt oldu.

Bozkurt paylaşımında, '' Başbuğumuz Alparslan Türkeş'e evlat olmak kan değil gönül ve fikir bağı meselesidir. Başbuğun aziz hatırasını ne sarhoşlara ne oy avcısı CHP'li belediye başkanına ne de menfaatperestlere bırakmayacağız. Şunu bilin ki: "Ülkücülerin nefesi ensenizde!" ifadelerini kullandı.