Mesut Özil imzayı attı: Fenerbahçe benim için bir hayaldi

Törende Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sportif Direktör Emre Belözoğlu da bulundu

Spor 27.01.2021 - 19:43 27.01.2021 - 19:43

Premier Lig ekiplerinden Arsenal'in serbest bıraktığı ve Fenerbahçe'nin transfer ettiği Mesut Özil resmi imzayı attı.

İstanbul'a gelişi esnasında hakkında birçok paylaşım yapılan yıldız oyuncunun imza törenine de basın mensupları büyük ilgi gösterdi.

Törende Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Sportif Direktör Emre Belözoğlu da bulundu.

Mesut Özil'in imza töreni Ali Koç'un açıklamalarıyla başladı. Koç, Mesut Özil transferinin gerçekleşme hikâyesini anlatırken televizyoncu Acun Ilıcalı'nın transferide maddi ve manevi olarak çok önemli bir rolü olduğunu söyledi.

Mesut Özil transferinin maddi boyutuna da değinen Koç, "Konuşmamız sırasında Mesut, çocukluğundan beri oynadığı takımda oynama hayallerinden bahsetti. Ve bunun için kesinlikle maddi konuları sorun etmeyeceğini söyledi. İşte burada bu transfer dönüşü olmayan bir yola girdi" şeklinde konuştu.

Başkan Ali Koç'un ardından söz alan Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, "Başkanımızın dediği gibi Mesut güzel bir rüyaydı Mesut için de çocukluğunun hayaliydi. Bizlerin de biraz payı olduysa ne mutlu bizlere" ifadelerini kullandı.

Yıldız futbolcu Mesut Özil de çok mutlu ve heyecanlı olduğunu dile getirirken, "Fenerbahçe için bir rüya benim için bir hayaldi. İki taraf için de bu muhteşem bağlantı olacak. O yüzden çok mutluyum. İnşallah takıma sahada yeteneğimle faydalı olacağım" dedi.

Ali Koç'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Şu an fiziken taraftarlarımızla beraber olamasak da her zaman olduğu gibi taraftarlarımız coşkularınız bizlerle paylaştılar. Bu transfer özelinde yaptığımız her hamleyi, yeni rekorlara imza atacak seviyeye getiren taraftarlarımızın desteği için teşekkür ediyorum. İnşallah hep beraber omuz omuza Mesut’la beraber nice güzel anılarımız, başarılarımız ve şampiyonluklarımız olacaktır. Kulübümüz için tarihi günlerden bir tanesi daha. Bugün buraya katılmak isteyen çok sayıda basin mensubu oldu. Gerek yurt içi gerek yurt dışı 150’nin üzerinde talep aldık. Sizlere de katılımınız için teşekkür ediyorum."

"Bu transfer nasıl oldu size kısaca anlatmak istiyorum. İşin sır tarafını, perdeyi aralayalım istedik."

"Mesut sık sık Fenerbahçe'yle olan sevdasını dile getirdi, biz bu hikayenin başlangıç tarihi olarak Mesut’un evlilik gününü, yani düğününü alıyoruz. 7 Haziran 2019. Tanışmadığımız için beni çağırmamıştın. Ama o gün, dünya evine girdiler. Aşkını evlilikle taçlandırdı. O gün Acun Ilıcalı bir tweet attı. İnşallah, bu sene vatan hasretin sona erer Mesut dedi. Bu fotoğraf ve bu cümle binlerce Fenerbahçe taraftarının arzu ve beklentilerinin fitilini ateşledi. Bu fitilin bir kıvılcım olarak büyümesi, sadece 13 gün sonra 20 Haziran 2019’da yaptığımız 'Win Win' kampanyası yayınında başladı."

"Bu hikayenin birçok kahramanı, emek serf edenleri oldu. Tüm bunların çok ötesinde, sevgili Acun Ilıcalı’nın çok önemli bir rolü, maddi ve manevi desteği oldu. Ben onun gıyabında ona teşekkür ediyorum.

"Bir yaz günü Acun’la konuşuyorduk. 'Başkan dedi, Mesut’un sözleşmesi ocak ayından itibaren seneye bitiyor, önümüzdeki sene için de imzalayabilir, Arsenal’le sözleşme yenilemeyecek gibi görünüyor dedi. Seneye haziranda Fenerbahçe’ye kazandıralım.'"

"Tamam da nasıl yapacağız? Mali şartları nasıl karşılayacağız? Arzu etmenin, hayal etmenin gerçekleşmenin yarısı dediğim konu bu. Acun dedi ki, 'Mesut sadece bir futbolcu değil, müthiş bir ticari potansiyeli var. Biz bu şekilde bunu kulübümüzün gücüyle yapabiliriz' dedi."

"Ben keşke ocak ayında gelse haziranı beklemeyelim dedim. 'Ben birkaç ay sonra yeni bir yatırımımı açıklayacağım. Exxen dijital platformu. Ben bunu dünyaya yaymak istiyorum. Türk dizilerini dünyaya yaymak istiyorum. Bu benim hedefime ulaşmamda Mesut’un da büyük katkısı olacağına inanıyorum biraz düşünelim başkan' dedi."

"Kasım ayında işler somutlaşmaya başladı. Bu bir fikir cimnastiğinden gerçeğe dönmek üzere olan bir sürecin başlangıcıydı. Kasım ayında Mesut’un menajeri Erkut’la görüştük. Bu konuşmanın devamında transferin gerçekleşmesinin çok olası olmaya başladığına inandım. Erkut dedi ki, 'Hepimiz biliyoruz ki Mesut kariyerinin bir noktasında Fenerbahçe’de oynamak istiyor. Ve şu an bir fırsat doğuyor, inanın finansal konular kesinlikle öncelik değil. Kısa zamanda görüşmekte fayda var' dedi."

“Biz Londra’ya yola çıktık. Yöneticiler, ben, Emre, Acun ayrı ayrı zamanlarda yola çıktık ki bilinip duyulmasın diye. Ben Wenger’le bir görüşme yaptım. Bugün Mesut nasıl dedim. Sakatlığı var mı fit mi? Soyunma odasında sahada nasıl. Bize gelir tepeden bakar mı? O kadar olumlu geri bildirimler aldım ki Wenger’den teşekkür ediyorum ona da. Erol Bulut’la Wenger’i de görüştürdük. O da soracağı soruları sordu çok da faydalı oldu bizim için.

10 Aralık Perşembe günü Londra’nın dışında bir yerde bir dostumuzun evini tercih ettik. Aslında zamanında Arsenal’in büyük transferlerinin yapıldığı bir yerdeydik. Orada Mesut’la tanıştık. Ben, Belözoğlu, Acun konuştuk. Orada bir şey dikkatimi çekti. Konuşmamız sırasında Mesut, çocukluğundan beri oynadığı takımda oynama hayallerinden bahsetti. Ve bunun için kesinlikle maddi konuları sorun etmeyeceğini söyledi. İşte burada bu transfer dönüşü olmayan bir yola girdi. Transferin detayları netleştirildi, pürüzler giderildi ve bugün huzurlarınızda karşınızdayız.”

EMRE BELÖZOĞLU: MESUTLA BERABER ÇOK DAHA GÜÇLENECEK BİR TAKIMIMIZ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Emre Belözoğlu, "Mesut Özil bugün resmen bizimle beraber. Tabii Başkanımızdan sonra konuşmak kolay olmuyor. Çok güzel cümleler seçince, ben çok uzun çalışmadım dersimi. Mesut’un renklerine bağlı olduğu kulübe hoş geldin diyorum. Fenerbahçe’nin şanlı tarihinde hepimizin bildiği gibi çok büyük transferler oldu. Başkanımızın dediği gibi Mesut güzel bir rüyaydı Mesut için de çocukluğunun hayaliydi. Bizlerin de biraz payı olduysa ne mutlu bizlere. Ben transfer sırasında daha yakından tanıdığım Mesut’la ilgili bir şeyler söylemek istiyorum.

Mesut insanı değerleri, samimice ülkesine memleketine bağlığıyla bütün gençlere örnek olacak bir kişi benim gönlümde. Ne güzel ki bu güzel insan Fenerbahçeli. Nice maçlara çıkacak inşallah. Özil ailesinin bu samimiyeti bizim için çok önemliydi. Gerçekten bizim çok iyi bir takımımız var. Mesutla beraber çok daha güçlenecek bir takımımız olacağını düşünüyorum. Kupaları beraber kaldıracağız inşallah. İyi günde kötü günde Mesut’la beraber olacağız, onu yalnız bırakmayacağız, ailemize hoş geldin diyorum" dedi.

MESUT ÖZİL: FENERBAHÇE İÇİN BİR RÜYA BENİM İÇİN BİR HAYALDİ

"Herkesi selamlıyorum, çok heyecanlıyım. Çok mutluyum aynı zamanda. Fenerbahçe için bir rüya benim için bir hayaldi. İki taraf için de bu muhteşem bağlantı olacak. O yüzden çok mutluyum. İnşallah takıma sahada yeteneğimle faydalı olacağım Allah'ın izniyle. Başarılı bir sezon geçiririz takım olarak. Ben inanıyorum Fenerbahçe’ye. Her zaman inanmışımdır bir Fenerbahçeli olarak. O yüzden burada olduğum için mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@